Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges villámok befogása,...

Lehetséges villámok befogása, és felhasználása?

Figyelt kérdés
pl. egy villámot befogunk és különböző ellenállásokkal csökkentjük az áramerősségét, és a feszültségét, hogy felhasználható legyen gépek számára. Vagy valamilyen átalakító esetleg ami kiegyensúlyozza az ingadozását?
2010. júl. 25. 16:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
11%

Tárolás,tárolás,tárolás, mindenki ezt hajtogatja.


Az elemek szerintetek mik? Energiatároló egységek. Egyenáramúak,de képesek tárolni az energiát. Ugyanez jóval nagyobb méretben elraktározná a villám töltését.

2010. júl. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%
19:42 akkor hajrá! Minimum Nobel-díj, ha sikerül megoldanod a villám energiájának tárolását! Amúgy az elemek nem energiatárolók, hanem egy speciális vegyi folyamat során keletkezik az energia bennük. Jó, tudom, hogy vannak akkumulátorok, de ekkora nagyságrendben a kivitelezése egyenlőre lehetetlen.
2010. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

19:42


Rohadt gazdaságos lenne elég akkumulátor (és NEM elem) telepeket kialakítani, amik képesek egy villámnak megfelelő nagyságú energiát tárolni, és akkor sem egy pillanatig tartana a feltöltésük, márpedig a villám nem egy órákig tartó töltésáram.

2010. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

A villámok feszültsége elég nagy, ezért olyan célokra, ahol nagy feszültségekre van szükség, felmerült a felhasználásuk gondolata.


Ilyen speciális feladat a részecskegyorsítás, ahol több millió volt feszültségre lehet szükség. A 20-as években nem tudtak olyan feszültségforrást építeni, ami képes volt ilyen feszültséget generálni, ezért kísérleteztek német fizikusok villámok befogásával, hogy aztán egy gyorsító csövet azzal hajtsanak meg, de a módszer nem bizonyult praktikusnak (halálos baleset is volt). Később jöttek a Cockroft-Walton és van de Graaf-generátorok, és szükségtelenné tették az efféle hazárdjátékot.


A gyorsítónál a villám azonnal került felhasználásra, minden más esetben tárolni kellene, ami nem megoldott.

2010. júl. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%

Volt már a kérdés! Tudsz olvasni?


A fentieken kívül egy normál villám energiája 3 Kwh. Ennek az ára ma olyan 80 ft körül van. Ennyit kell fizetned a villamos műveknek, ha ugyanannyi energiát akarsz tőlük.


Ennek ellenére már régebben készült villámokat befogó "erőmű"... nem túl ritka az átlagnál 10-szer nagyobb teljesítményű villám sem, úgyhogy elég nehéz ezt méretezni.

Nem is sikerült: jött egy akkora villám, ami szétverte az egész "erőművet".

2010. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

19:42 - nek:

"Tárolás,tárolás,tárolás, mindenki ezt hajtogatja.


Az elemek szerintetek mik? Energiatároló egységek. Egyenáramúak,de képesek tárolni az energiát. Ugyanez jóval nagyobb méretben elraktározná a villám töltését."


Mielőtt hozzászólsz egy olyan témához, amelyhez nincs meg a megfelelő alaptudásod, javaslom, nézz utána. Mivel hozzászólásodból egyértelműen kiderül, az elemek működéséről való tudatlanságod, figyelmedbe ajánlom a hozzá kapcsolódó alapismeretek elsajátítását.

Amikor már rájöttél, hogy működése egy vegyi folyamaton alapszik, könnyen beláthatod, hogy egy pillanatnyi áramimpulzus képtelen egy hosszas idejű vegyi folyamat táplálásához.

2010. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Emiatt is lenne jó az antigravitációs bigyóra koncentrálni, azzal már fel lehet röppenteni a baromi nagy fésűt, ami bemerül a töltésbe, mielőtt a villám szó szerint keresztülhúzná a számításunkat. Aztán komótosan csapolható a föld és ég közti feszkó. Csak egyszer érje meg felvinni a roppant fésűnket!
2010. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
58%

Én továbbra is azt mondom, hogy először NE tárolni akarjátok, hanem MEGMÉRNI ezt a TRANZIENS jelenséget.


Tranziens jelenségekről bővebben:

[link]

2010. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%

Egy átlagos, negatív polaritású, 50%-nál nagyobb gyakoriságú villám energiája 1-2kWh. Azaz SEMMI! A 0.2%-nál is kisebb valószínűségű villámból létezik ennél 50x nagyobb is, de az is gyakorlatilag semmi!


Ha Magyarországon az ÖSSZES lecsapó villámot 100%-os hatásfokkal hasznosítani tudnánk, akkor 1 évben 67mp-ig lenne képes Magyarország villamosenergia ellátását biztosítani. Igen, a több, mint félmillió percből alig 1. És akkor mindent 100%-osan hasznosítottunk.


No, akkor érdemes? :-)


De ha valaki belegondol, amilyen hatalmas energiákat tulajdonítanak a villámoknak, egyetlen találattal városrészeknek kellene elpusztulniuk, ha megnézzük, hogy hasonló energiájú bomba mire képes. Az energiamegmaradás törvénye a villámokra is vonatkozik!

2011. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
58%
befogni be lehet egy egyszerű villámhárítóval, de megfelelő tárolóezközt még nem talált fel az ember...
2012. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!