Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak-e jelenleg tervek,...

Vannak-e jelenleg tervek, célkitűzések a Hold- és Mars- expedíciókon kívül más, a Naprendszer határain belül található kőzetbolygók és egyéb objektumok emberekkel való meglátogatásával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

2020. febr. 7. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nincs.
2020. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Elméleti szinten gyakorlatilag minden Naprendszeren belüli bolygó és hold szóba jött már, de a gyakorlatban még a Hold és Mars folyamatos látogatása is komoly lépés lesz. Valószínűleg, ha ezeknél kialakul egy széleskörű tapasztalat műszaki és minden szükséges területen, akkor adódni is fog a többi meglátogatása. Még ezek is komoly fejlesztéseket igényelnek, főként a Mars expedíciók.
2020. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

A Hold-expedíció csak felfüggesztett, de a megvalósítás minkéntje biztosan adztalon lévő kérdés.

A Mars-expedició hivatalosan addíg nincs szem előtt, míg nem biztosított az onnan lehetséges visszatérés lehetősége elméleti szinten.

2020. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy nincs
2020. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még a Mars is nagy falat, elképzelések, tervfélék vannak, de soká lesz mire odajutunk, nem várom 20 éven belül, nincs

realitása.

Túl sok a megoldandó, alapkutatások vannak (bioház termelésre stb.), ugyan biztató, de a nagyságrenddel baj van.

2020. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Farkas999 ***** válasza:
100%
Nincsenek ilyen tervek. A Jupiter holdjai vannak tervben, de ezek ember nélküli küldetések lesznek.
2020. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
igazából nincs ok ilyet tenni
2020. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
87%

A bioház az más - mondjuk ez csak mellékesen egy fogalmi pontosítás. Bioház amit manapság meg is lehet rendelni, és napelemes, mindenben visszaforgat és takarékos, és effélék. Űrutazás szempontjából itt biodome vagy biosphere kísérletekről lehet beszélni. Csak mellékesen közbevetve.


A biosphere kísérletek egyébként nem igazán, pontosabban nem elsődlegesen az űrutazáshoz kapcsolódnak, hanem konkrétan egy másik bolygón vagy holdon való végleges berendezkedéshez. Egy olyan nagy területű és végleges élő környezet kialakítása a célja, ami szabadon hagyható és önállóan is megállja a helyét - mint a földi természeti környezetünk.

Űrutazás közben teljesen elegendő egy nem teljesen önműködő bioszféra is, vagyis meg lehet művelni és gondozni utazás közben a növényeket. Egyébként is még ha van is és lehetnek is az űrhajósoknak egy hosszú űrutazás közben is tudományos feladataik, de lényegében van idejük egy kertet is gondozni, ez megoldható és nem szükséges hozzá biosphere rendszer. A biosphere kísérletek sikertelensége nem fogja megakadályozni a Naprendszeren belüli közlekedést. Fordítva viszont igaz, ha sikeresek lesznek a biosphere kísérletek és kis méretekben is össze tudják hozni, az hasznos lehet a hosszú ideig tartó űrhajózásban is.


Megoldani meg még bőven van mit egy Mars utazásnál is, de még egy állandó Hold bázisnál is. Itt az alapvető cél elsőnek inkább a Hold, mert bármi is van, mégiscsak közelebb van, olcsóbb és gyorsabb egy utánpótlás, egy javítási csomag odajuttatása. Ez lenne alapvetően a terv, hogy első a Hold, de több résztvevő is van, többféle tervvel és az üzleti szektor is aktív az űrtechnológiákban, úgyhogy meglátjuk ki mikorra áll elő valamivel. A Hold viszont közel van és találtak vizet a póluson fagyott formában, ez jó hír, és ezt három szonda mérései is igazolták. Arra is kidolgoztak módszert, hogy a holdi regolitból hogyan lehet kivonni az oxigént, ez is fontos, azért ezeket mint Hold bányászati technológiákat persze tovább kutatják, de vannak eredmények, így most gyakorlatilag újra célba vettük a Holdat.


Ilyen utazásokhoz és más égitesteken való tartózkodásokhoz, nagyon sok hasznos tapasztalatot adott az ISS. Most egyéb kiegészítő megoldásokra fókuszálnak, de első inkább a Hold és ha az megy akkor jöhet a Mars. A többi meg majd csak ezek után.

2020. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!