Mit gondoltok ha a Föld bolygónk Benépesedik? Szegénység lesz háború? Van rá lehetőség hogy más bolygón és élhessen az ember a jövőben? Mi lesz az emberi fajjal?
"látod, ez lesz a legkisebb baj a jövőben"
Majd ha odáig romlunk, hogy analfabéta lesz minden túlélő a barlangokban. Addig azért adjunk magunkra.
A népesség nő, az élettér zsugorodik, ez van ma.
Egyelőre több út áll előttünk.
1. a legpesszimistább verzió: részleges kihalás, civilizáció-összeomlás és csaknem teljes kultúravesztés az élhető helyekért jövő harc miatt;
2. radikális népességszabályozás és egyéb korlátozások, amelyek a mai életluxusaink nagy részét megszüntetik;
3. kivándorlás: Mars, Hold, űrállomások stb.
Szerintem ezek nem vagy, hanem és módban lesznek jelen.
A világháborúkból már kinőttünk, legalábbis pont az a magasabb civilizációs réteg, akinek a katonai hatalom is a leginkább a kezében van.
A háború jobban fenyegeti a ma fejlődő országnak számító területeket, konkrétan a népesség-boom is itt a legnagyobb. A harmadik világ elgettósodása várható és a gettólázadás a gettón kívül is veszélyes.
Korlátozások: megélhetési, étel-, víz- és egyéb rezsi fejadag várható.
Kötelező egyke, hatósági abortuszok. A kötelező korhatáros eutanázia a legborúlátóbb verzió.
Illetve, és ez már a hármas pont is, extra engedmények azoknak, akik hajlandóak elhagyni a Földet.
Amúgy személyes véleményem szerint ettől a helyzettől még évszázad választhat el minket és még szerintem megelőzhető.
A "benépesedik" helyett a "túlnépesedik" kifejezést célszerűbb lett volna használnod. De no gond, így is megértettük. :)
"Van rá lehetőség hogy más bolygón és élhessen az ember a jövőben?"
Ebben a kérdésben egyetértek LeonScottKennedy "űrváros" felvetésével. Sokkal kisebb energiabefektetést igényelne az ilyenek létrehozása, mint bolygót lakhatóvá tenni, vagy már lakhatót találni. Mert átalakítás nélkül is lakható bolygó elvétve (sem!?) akad - persze a Földön kívül - a galaktikánkban.
Elvileg, sok milliárd embernek élhető körülményeket nyújtó űrvárosok építhetőek lennének. Mondjuk ötszáz, vagy ezer éven belül.
De csillagközi utazás, még ha megvalósítható is, nem oldana meg - érdemben semmit. Lásd a fent említett okokat.
De. Mi van, ha az az "űrváros" saját "Nappal", egyben "csillagközi űrbárka is egyben? Nem is kellene fénysebesség közelében mozognia, mert akár évezredekig is úton lehetne. Utazó világ. Közben fejlődhetne a technika, tudomány, stb. És miért kellene csak egyet csinálni? Mehetne a "gyártás" folyamatosan, míg csak van alapanyag... :)
És így tovább, a plafon a csillagos ég. :D
dellfil
#7:
Tetszik ez az űrbárka ötlet. :)
Akkor már egyből tovább is gondolhatnánk.
Ha csinálnánk többet is, akkor mindegyiket más irányba indítanánk el, így a legtöbb az esélye, hogy egyszer találkozunk idegenekkel. Igaz, a hátránya meg az, hogy akkor nem lennének űrszomszédaink, akikhez így néha át lehetne ugrani. És ha már nagyon-nagyon távol vagyunk egymástól, a kapcsolatfelvétel is egyre feleslegesebb lesz, amikor már 1000 évbe telne, hogy egy üzenet eljusson a másikig. Így nem tudnánk, hogy a többiek élnek-e vagy halnak, találtak-e már élhető bolygót, netántán idegen civilizációt. Szóval ott tartanánk kb, mint most xD. Csak persze nem fenyegetnének az ilyen veszélyek mint a klímaváltozás, természeti katasztrófák, sem a túlnépesedés, mivel folyamatosan bővítenénk a bárkát, ugye az űr átutazása tulajdonképpen azt is jelenti, hogy végtelen nyersanyag, folyamatosan tudunk közben befogni aszteroidákat, üstökösöket.
Szóval vagy az van, hogy egy nagy civilizációként, összetartva, több bárka egy irányba indul el, megosztva a tapasztalatainkat, erőforrásainkat, mindent, viszont kisebb az esélye dolgok felfedezésére, mivel kevesebb űrt járunk be, DE legalább együtt vagyunk.
Vagy szétválunk mondjuk 10 különböző irányba. Egy idő után már senki nem fog tudni a másikról, de a tudat mindig ott lesz bennünk, hogy az emberiség valóban szét lesz szóródva az egész galaxisban, rengeteg érdekes dolgot felfedezve. Tapasztalat megosztás nem lesz, de maga a tudat igen lelkesítő, ha belegondoltok, hiszen a fajunk így válhatna igazán halhatatlanná, ha minél inkább szétszóródna.
Tökéletes sci-fi alapanyag ez is. Nem tudom, hogy valaki írt már ilyesmiről valaha, de elolvasnám, az biztos.
Nem lehetne a Marsot és a Vénuszt 'barátságosabb', Föld közeli pályára állítani, akkor lehetne még két bolygónk, amivel már lehetne kezdeni valamit.
Mondjuk a négerek mehetnének a Vénuszra, ők bírják a meleget, az arabok a Marsra.
A kínaiak mennének a tenger alá.
A romá(no)k számára is lenne javaslatom, de akkor azt mondanátok, hogy rasszista vagyok, pedig nem is.
"Hogyan lehetne megelőzni?"
Egyrészt a mezőgazdaság megreformálásával, a hatásfok növelésével (és ennek bizony része a rettegett és mumussá változtatott GMO is), másrészt valami olyan társadalmi tervezéssel, ami tompíthatná a jelen rátát, hogy éppen a legrosszabb megélhetésű területeken a legnagyobb a népszaporulat.
Megfelelő gazdasággal és jobb globális elosztással a Föld még minimum ötször ennyi embert képes eltartani.
És mindezt még a természetes állapotú területek elvétele nélkül, sőt azok védelmével együtt.
És bizony nyomni kell az űrfejlesztést, még akkor is, ha több száz év, mire emberek máshol is tudni fognak élni, nem csak a Földön. Mert valahol, valamikor el kell kezdeni. Hát akkor itt és most.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!