Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért tiltják a gyártók a...

Salx Narval kérdése:

Miért tiltják a gyártók a szőnyegtisztító porok ( pl vanish) vízzel való érintkezését?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekelne, hogy valami káros anyag szabadulna e fel ha vizezném, v csak simán nem lenne így hatásos mint tisztítószer?
2019. okt. 17. 06:02
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Hát ezt egyszerű józan paraszti ésszel is meg lehet mondani. Ha a port meg a vizet kevered, mi lesz? Sár, vagy legalábbis valamilyen katyvasz. Ez beleszárad a szőnyegbe, na onnan a jóisten sem szedi ki azt többé...
2019. okt. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy nem akarok vele szőnyeget tisztítani. Én is valamilyen egészségre káros reakciótól tartok ezért is próbálok találni valakit aki jobban ért a kémiához nálam. Kedves első válaszadó a mosóporból sem lesz sár ha vizet adunk hozzá, amúgy az sem zavarna egyszerűen csak nem szeretném megmérgezni magam ha vízzel keverve más célra használnám.
2019. okt. 18. 01:59
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Kevertél már porcukrot vízbe? Nem hiszem, hogy abból sár készült volna."

Látszik, hogy még az alap kémiai ismeretek sincsennek meg.

Amikor porcukrot oldasz fel vízben, az csak véges koncentrációig működik. Mert az oldóképességnek van egy határa (ami hőmérsékletfüggő) amiről csak az olyan emberek nem tudnak, amilyen magad is vagy.


"Kedves első válaszadó a mosóporból sem lesz sár ha vizet adunk hozzá"


És mostál már egyáltalán életedben? Még az automata gépeknél is, a mosópor adagoló helyén mosás után kismennyiségben mosószeres massza képződik.


Nincs szóval szó semmiféle (jelentős) kémiai reakcióról, meg hatásromlásról, stb. Az van, amit leírtam és ezt vegyészmérnökként mondom.

2019. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy mostam csak a mi gépünk kiöblíti rendesen a mosószertartót, abba nem marad semmi. Viszont megkövetlek mert való igaz, hogy a vízbe tett mosópor nem oldódik fel teljesen ahogy hittem, leülepedett a pohár alján 2 mm púderfinomságú valami, talán zeolitpor. Szóval igazad volt de azért ezt nem nevezném sárnak.:D Minden esetre azt hiszem az udvaron próbálom hígítani. Köszönöm még egyszer, hogy időt szakítottatok a kérdésemre.
2019. okt. 18. 15:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nem szabad vizezni, mert tartalmaz annyi nedvességet, hogy ne okozzon problémát, érdekes anyag, így por formájában aktív és kefével bele kell dolgozni a szőnyegbe, majd hagyni kell teljesen megszáradni és jó porszívóval, megfelelő szűrővel simán ki lehet porszívózni, én új zsákot teszek mindig be és a szűrőbetétre is figyelek, nincs vele gond, a vizezés nem használ neki, szerintem ne próbáld meg, valami spéci anyag miatt nedves, csak elrontod az egészet, ha külön vizezed.

Ha nedves, vizes lesz a szőnyeg, akkor a rostok beszívják a port, de ha úgy használod, hogy elő van írva, akkor a por szívja magához a koszt és nem ragad a szőnyegbe.

Sőt, vigyázni kell, hogy totál száraz legyen a szőnyeg előtte.

Ez ilyen csúcstechnológiás módszer, de jó, használtam egy párszor, a maradékot rendesen vissza kell zárni.

2019. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is de mint írtam nem akarom szőnyegtisztításra használni sem szárazon, sem nedvesen, az sem számít, hogy tönkremegy vagy nem. Az érdekelt volna, hogy vizezve veszélyesebb e mint por formában az ember egészségére.
2019. okt. 19. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem veszélyes, ha úgy használod, ahogy kell.
2019. okt. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves #1!

Ismét meg kell szólítanom az egód, ami úgy tűnik az enyémnél is magasabban jár. Mérnökként ismered a statisztikát gondolom. Mond az valamint, hogy 0% válasszal kardoskodsz?

Mellesleg éppenséggel tisztában vagyok vele, hogy mit jelent a telített oldat. A sok számoddal pedig igazán megérthetnéd, hogy morfológiailag van különbség. A sár nem csak vizes föld. Nyomás hatására alakul ki az a reológia, ami jellemzi. Nem pedig a víz miatt. Különösen ha összemérhető a tömege.

Háziként keresd ki, hogy készül a méz. Utána folytathatjuk ezt a "sárdobálást".

Köze sincs a valósághoz a válaszod. Mégis miért ragadna oda? Általánosságban a tisztításhoz micellák kellenek, ami pedig tipikusan oldatban alakul ki a kritikus micellaképzési koncentráció felett. A saradat femtoszekundom alatt beoldaná a hozzáképest mérhetetlenül nagy mennyiségű micella. Nyilvánvalóan két lehetőség marad. Vagy egészségre, vagy hatásfokra káros reakció megy végbe.


Bocs, elméleti kémika üti a vegyészmérnökit :).

2019. nov. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!