xDDDDD Ez egy hülye kérdés, itt semmi nem megy a tengerbe, hisz az kib*szott 1500 kilométerre van a legközelebbi pont... Amúgy ami kijön a seggedből, vagy máshonnan, azt kitisztítják, és visszaküldik a feladónak xDD Mármint ivóvízként megy vissza a csőben... A műanyagot meg újrahasznosítják...
2019. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
a víz része megy vissza a folyóba amint megfelelő tisztaságú lesz (tehát végső soron megy a tengerbe). A szárazanyag tartalom meg megy mezőgazdasági használatra, vagy elégetik,vagy elássák,vagy metánt termelnek belőle és utána ássák el.
Az a műanyag szemét rész ami úszik a víz felszínén megy majdnem 100% ban a tengerbe. Valamennyi lerakódik itt ott,ezért nem mondanám 100% nak. A kommunális szemét hulladékkezelőktől nem kerül a vízbe. Azt az emberek bedobálják. Egyébként nem jelentős mennyiség az ami pl. a folyóinkon konkrétan tőlünk kerülne a tengerbe.
2019. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 TappancsMancs válasza:
Az európai országokban lényegében meg van szervezve a szemétszállítás és szemét lerakás a lerakóhelyekre. Ami szemét a folyókban úszik az tényleg nem sok, bár szebb lenne ha az sem lenne benne, de az közel sem olyan mennyiség mint amiről a hírekben beszámolnak a tengerek és óceánok szemeteiről. A szennyvizet is tisztítjuk és valójában nagyon alapos mérésekkel ügyelnek is a tisztítás minőségére.
2019. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Hát mondjuk a Duna jó nagy. Ha "kevés" szemét kerül bele, a darabost félresöpörheted, a többi annyira hígulna, hogy attól a Duna még iható maradna. De sajnos ez nem igaz. A Duna koszos. Nemcsak mi koszunk van benne, de nem becsülném alá.
2019. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Hát szerinted mit csinálnak a szennyvíztisztító telepeken? Pontosan azt, amit a neve is mutat: megtisztítják a szennyvizet és visszavezetik fürdeni,inni, meg amire kell.
A műanyagok végstádiumáról nem tudok sokat, de valószínűleg a magyar hozzájárulás a tengerek műanyagtartalmához elhanyagolható (én egy pár tonnára saccolom).
2019. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
nem kerül vissza az ivóvíz hálózatra a tisztított szennyvíz!így is nehéz patogén mentesen tartani a hálózatot. Még az hiányozna csak hogy visszatáplálják :( A szennyvíz folyékony része tisztítás után megy a folyókba/patakokba vagy öntözésre. Egy jelentős részét ennek a víznek helyben használják fel,a szennyvíztisztító üzem technológiai folyamataiban tisztításra. A szilárd meg mint korábban írtam mezőgazdasági felhasználásra,vagy égetésre,vagy lerakásra kerül.
a csapadékvíz-szennyvíz hálózat szétválasztása már az ország több részén is megtörtént. Sok helyen folyamatban van. Ez egy ilyen örökség. Régen a szó szoros értelmében szartak erre :) és vezettek mindent a Dunába de most meg már nem. Csak megnyugtatás képen lesznek olyan részek amiket rohadt sokáig nem fognak (soha?) rendbe tenni mivel fizikailag nem lehetséges. Ez többnyire pont Bp. és környéke.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!