Emeleti vasbeton padló hány kilogramm terhelést bír ki per m2? 21 m2 terület,24 cm vastag vasbeton padló.
360 cm x 600 cm a helyiség területe, a 4 sarokban tartó oszlopok, 1 fal az ablak, a többi három tartófal betonból.
A padló vastagsága kb 22 cm. Vakolattal stb kb 26cm.
Tudom hogy a számitáshoz több adat kellene de hátha van itt egy mérnök aki megmondja kb saccra. Nem pontosan kell grammra.
A födém önmagában 0,5 N/mm2 nyomószilárdságot el szokott tudni viselni,ez kb 50 tonna/m2.A födémek inkább a húzószilárdságra vannak kiélezve szóval ez még viszonylag kevésnek is mondható.
Viszont a terhelés az 1.szinttől kezdve minden a főfalakra támaszkodik.
Egy C20as beton nyomószilárdsága 20 N/mm2 ,azaz ha egy egy födém elem 20cm széles és a főfalunk 10cm vastag ,akkor a 20cmes sávon belüli terhelésnél a teherbírása 40 tonna. Minusz az arra a 20cm szélességre jutó összes terhelés/súly stb.(Persze a födémnek általában két vége van,ami alsó hangon mindkét oldalt 10-10cmen fekszik fel).
Illetve a főfal lehet akár C30-C37es betonból is, vagy eleve nem 10cm,hanem 15 vagy 20cmes vastagságban és akkor máris nagyobb a teherbírás. Főfalak pedig lehetnek épületen belül is.
A lényeg igazából az,hogy mikor a panelt tervezik, számolnak önsúllyal, alap terhelésekkel(amik ilyen átlagos számok ,hogy 200 meg 400kg/m2 és ezekkel keverik mindig az emberek a terhelhetőséget,de a valóságban ezek csak átlagok) ráadásul már az építkezés tervezésekor is ráhagynak egy 40-50%-os biztonsági tartalékot,szóval terhelhetőnek kell lennie.
Födém és födém között is van különbség,de ha valami szokásos terhelhetőségi gondod lenne a 13as nagyon szépen megfogalmazta,hogy miért nem érdemes aggódni.
Kérdező nem tudom azóta megvalósult -e a project de egy ilyen szerkezetű épületnek ezt a kb 1100km -ot a 2 m2 -en vagyos kb 550kg/m2 terhelést simán el kell bírnia!
Hasonló szerkezetű és korú épületben dolgozom és egyszer felmerült még 2010 környékén hogy "túlterhelés" van. Akkor még golyós egerekből kiszedett golyókat használtunk hogy megmutassuk a vezetőknek. Mert minden irányból a terhelési pont felé gurultak a golyók. Tehát már ívelt is valamennyire a födém.
Egy kb 100m2 -es területet teleraktak sűrűn egymás mellett 600kg -os raklapokkal. Plusz 1000kg -os ( 0.5m2) teszterekkel. Az emeleti csarnokban elég messze a szélső oszlopoktól is. ( Az épület külső falánál az oszlopsor duplikált, azaz ott két sorban vannak oszlopok. ) Úgy számoltunk csak fejben kb 15 kamionnyi cucc állt ott az emeleti csarnok közepén vagy 40-50 tonna.
Az egérgolyós bizonyítás után az épület építészét hívták.
És az építész megnyugtatott mindenkit hogy szerkezet terhelés felét sem érték el így ezzel és az ilyen meghajlás is még bőven normális volt.
Azért a raklapokat kicsit szétpakoltatták a sűrűn egymás mellé pakolást is megszüntették és a szélső oszlopokhoz is közelebb költöztek.
A lényeg hogy az ilyen szerkezetű oszlopos épületek kifejezetten masszív terhelés tűrők. És különösen azok a széleken ahol az oszlop is több.
Ezt a közfalazás és szobák kialakítása csak kis mértékben csökkenti. ( A közfal is terhelés ilyen helyen. )
Szóval az 1000 lityós akváriumot simán és bárhova ott abban az épületben.
Az egyik előző is jól megírta ha 12-15 -en szorosan összeálltok
( 70kg/ember ) egy csoportképhez akkor sincs semmi gond, így ezzel sem lehet gond.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!