Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi oldja a megkötött akril...

Mi oldja a megkötött akril alapú ragasztót?

Figyelt kérdés
acél felületről kellene eltávolítani.

2019. jún. 23. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
légkalapács...
2019. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dellfil ***** válasza:
82%

Acél? Hőlégfúvó, aceton a maradékot, ha van. Mármint ragasztómaradvány.


dellfil

2019. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
rozsdamentes acél. konkrétan egy tartálykocsi belseje. mosóba 24 óra alatt nem tudtak mit kezdeni vele.
2019. jún. 23. 20:47
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. holnap megpróbálom.
2019. jún. 23. 20:49
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tartálykocsi belsejében én nem acetonoznék.

Legfeljebb légzőmaszkban, tiszta nitrogén légkörben.


Kábít is, pukkan is. Egyikből sem kicsit.


Tartok tőle, hogy csak a mechanikus eltávolítás fog menni. Finom felcsiszolás, mondjuk rezgőcsiszolóval.

Vizesen. Mert a víztől még ridegebb és törékenyebb lesz.

2019. jún. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:

Én is leégetném. De csak ha biztosan rendelkezésre áll minden amivel kontrollálni lehet. Meg az égésének a füstjét sem lélegzi be senki.

Oldani nem fogod tudni.

Az égetés mellett csak a mechanikus eltávolítás jöhet szóba.

2019. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dellfil ***** válasza:
100%

Amikor a válaszomat írtam, még nem ismertem a helyzetet. Nyilván így már egészen más a leányzó fekvése. A veszélyekre Wadmalac, és EagleHUN is rámutatott.

Nos, akkor valóban felejtős bármilyen mérgező, és robbanásveszélyes oldószer. Nem is nagyon érne sokat, ekkora mennyiségű beszáradt akrilnál. De, az "égetést" sem javasolnám, már csak a keletkező mérgező gázok és füst miatt sem. Abban a zárt térben halálos lehet.

Annyit azonban meg kellene próbálni, hogy csak annyira felmelegíteni az anyagot, hogy a mechanikus letakarítás könnyebb, gyorsabb legyen. Tehát egy hőfokszabályzós hőlég, és persze légző maszk, minimum két emberes felügyelet... Nagyon elrugaszkodott ötlet?

(Ha jól tudom nem túl magas - 300-400 °C körüli - hőmérsékleten morzsalékonnyá válik, még mielőtt elkezdene "szenesedni". Igen ám, csakhogy miféle gázokat pöfög ki ilyenkor? Lehet, hogy "harci gáznak" is elmenne.)

Nem merem azt mondani, hogy megér egy próbát. Nyilván pici mennyiségnél, szabad levegőn nem gond. Először ezért írtam amit írtam. :)


dellfil

2019. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A hőlégfúvó megér egy misét.

Egy két tenyérnyi próba erejéig legalább.

De egy frisslevegős maszk szerintem mindenképpen kéne, ha a munka beindul.

A tiszta mechanikus eltávolításhoz is minimum pormaszk.

2019. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
csiszolás lett a vége.
2019. aug. 2. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!