Lottó esély telitalálatra a lehetetlennel egyenlő, mégis évente többször elviszik? Hogyan lehetséges? Számolás.
Szóval, vegyük alapul a skandit, hatost, ötöst!
A nyerési esélyek, kb:
1:3.500.000
1:8.000.000
1.44.000.000
Az országban él kb 10.000.000 ember.
Sajnos nincs ötletem, hogy hány szelvémyt adhatnak fel az emberek hetente, de sokan rendszeresen játszanak és több szelvénnyel is. Viszont rengeteg az ugyan olyan szelvény is. Illetve a nagyrésze nyeretlen.
Hogyan lehetséges az, hogy egy évben, kb 15-20x nyernek legalább fődíjat?
Ennyire kicsi az esély, mégis átlagolva minden hónapra jut egy lottó milliomos?
2. Kérdésem:
Illetve egy kis számolás:
Ha a skandin 11 számot jelölnék, viszont csak 7-et kell eltaláljak a 35-ből a dupla húzás során, akkor mennyire változik az 1:3.500.000 esély?
Számoljunk a publikus adatokkal!
5-ös lottón 3039 húzásból 450 telitalálat lett, ami átlag 6.75 hetente jelent 1 telitalálatot.
Az esély kb 44 millió az egyhez, azaz a kérdés valójában az, hogy reálian kijön-e az, hogy 6.75 hetente feladnak 44 millió szelvényt. (Nagyon sok egyforma nincs köztük.)
Ez nagyjából 6.56 millió szelvény hetente. Azt tudjuk, hogy minden héten többmillió szelvényt adnak fel (ez lehet tehát heti 6-7 millió is), illetve tudjuk, hogy a rekord 21 millió szelvény volt, ami szintén nem mond ellent annak hogy egy normál héten lehet 6-7M. Ezek puplikus számok pl a wikipediáról.
Mivel azt is tudjuk, hogy a díj mekkora része megy a nyereményalapba, a halmozódás miatt igazából meg lehet modnani szépen hetente, hogy mennyi szelvényt adtak fel. Az elérhető adatok alapján nincs ok azt gyanítani, hogy a várhatónál gyakoribb a nyerés.
Magyarország felnőtt lakossága kb 8 millió fő, ennek 60%-a játszik valamennyi lottót. Szerintem teljesen reális az, hogy 4.8M ember felad kb 7M szelvényt hetente (kevesebb mint átlag másfelet fejenként). Az én szüleim legalább 1-1 szelvényt adnak fel hatosból és ötösből is minden héten.
12-es! Pontosítanék. Csak a hülye látja. Semmi módon nem tudják manipulálni a rendszert. értelme sincs.
No meg az is csacskaság, hogy több telitalálatot dobnak be kamuból, hogy egy embernek kevesebbet kelljen kifizetni.
NEM szokott többes főnyeremény lenni, iletve nagyon-nagyon ritka.
Azt te csak hiszed! Tavaly elég volt egy tévés baki (talán a szerbeknél), és máris rácuppant a rendőrség.
Nem lehet csak úgy a számítógépes rendszerbe bevarázsolni csak úgy nyerteseket. A kifizetés si dokumentált. Kettest kifizetnek helyben, senki nem kérdezi, honnan van a szelvény.
A telitalálatot csak a Csalogány utcában lehet "átvenni", mindenféle előzetes egyeztetés, adatellenőrzés után, és bankszámlára megy a pénz, nem szatyorba.
Az adatok nem egy szerveren vannak, a kamuzást minden tárolt helyen el kellene végezni, de még a védelmi rendszer védelmének is van védelme. Sok embernek, sokféle helyen kellene összejátszani, magas szintű számítástechniai ismeretek is szükségesek.
A szerencsejáték zrt állami vállalat: azért csalnánk, hogy több kerüljön az államkasszába?
Ha simán rákeresek az eladott szelvényszámra akkor az első újságcikk 300 millió ötöslottó szelvényről ír egy év alatt. Ez 1:44M aránnyal is évi legalább 6 telitalálatos matematikai valószínűségét hordozza magában.
"A szerencsejáték zrt állami vállalat: azért csalnánk, hogy több kerüljön az államkasszába?"
Ha a hatáskörükbe kerül a pénz, akkor már könnyű dolguk van eltüntetni. A biztonsági rendszert is olyanra építtetik ki, amilyenre csak akarják.
Elmondok egy megtörtént esetet:
1970 körül történt, hogy az Állami Pénzverő vezetősége és még páran lakat alá kerültek. Ehhez tudni kell, hogy a pénzhez már csak annyi közük van, hogy az érmék mintáit ők (is) csinálták, de lényegében ékszereket készítettek. Főleg aranyat, de a fémmegmunkálás közben az arany egy kis része, bárhogyan vigyáztak a reszelékre is, elfüstölt, elszállt a levegőben, ezért létrehoztak egy kálót, de persze ha ezen felül veszett el anyag, azt szigorúan büntették, meg kellett a melósnak téríteni, így hát annyira vigyáztak, hogy ez szinte sosem történt meg. Ellenkezőleg, az év végi leltárnál kiderült, hogy több tíz kiló arany jött össze a csekély mennyiségekből, ami elveszhetett volna.
Na gondolhatjátok, hogy fúrta az oldalukat a dolog és meg us szervezték, bevették az öntőt, a fémjelezőt, a könyvelőt, meg azokat, akiket kellett és szép kis szabályos téglákat öntöttek az aranyból, beleütötték a fémjelet, mint annak a rendje és papíron megvette a cég a saját aranyát, így egy csomó zsozsót tudtak szétosztani.
Valahogy kibukkant az ügy, azt nem tudom, hogyan és ezzel a módszerrel nem is lehet annyit szerezni, hogy bárkit lefizethessenek, de azért jól jelzi azt, hogy ahol nagy pénzekhez lehet jutni, ott szinte tuti, hogy megpróbálják, hiszen itt hetente oszthatnak milliárdokat, ezzel már bárkit le lehet fizetni, akár rendőrkapitányt, vagy minisztert is, bárkit.
Vigyázniuk kell persze, de meglehet nekik a 'védelmi rendszer', hogy esetleges lebukás esetén elhárítsák azt, hogy kitudódjon az ügy.
Az természetes, hogy kb. a befizetett pénz felét lenyúlják, de ebből különféle adók vannak, nyereményadó, társasági adó, jövedelemadó és még a fenntartást, a totózókat, alkalmazottakat is finanszírozni kell, de amit sumákkal kivesznek, az tiszta pénz, mind az övék és még csak bujtatni sem kell, mert lehet rá mondani, hogy nyeremény.
Orbitális maflák lennének, ha nem markolnának bele a kasszába.
Amíg nem volt gépi húzás, hűtött golyókat használtak.
Azért turkált annyit a számhúzó...
Amikor pedig többen nyerték az ötöst, az úgy volt, hogy egy ember 1 szelvénnyel nyert, egy másik teljesen véletlenül 10 egyforma szelvénnyel, pont ugyanakkor nyert.
El tudjátok ezt ép ésszel képzelni?
Persze nagy pénzt csak a második ember kapott.
Kivenni tényleg nem lehetett szelvényt - de betenni? Na, azt lehetett.
De a gépi húzás mindent megold.
18-as, sok hülyeséget írsz, de nem is saját ötleted.
Történetesen a régi szisztémát belülről ismerem.
Hűtött golyó, hát persze. És az mire jó.
Tehát:
a játékszelvény nem tartalmazott olyan biztonsági elemeket, mint amilyenek ma vannak. De ez nem is volt fontos.
A szelvény sorszámozott volt, és három részre osztott.
A fogadónak mind a hármat ki kellett töltenie, és bedobni a gyűjtőládába, ahonnan kocsival szállították el.
Tehát egy rész maradt a játékosnál, két szelvényrész még egybe került be.
Az összes szelvényt ekkor rendszerezték, ellenőrizték épségüket. Több ember dolgozott ezen. Fontos!
Ez után a szelvényrészeket kétfelé választották, kötegelték, annak élét speciális festékkel jelölték.
Ezt nem lehetett megvenni boltban, de vállalatok sem tudtak venni belőle csak úgy.
A második szelvényrészeket széfbe zárták, a harmadikat egy másikba. Ezeket csak három ember tudta együtt nyitni.
Számhúzás után a második szelvényrészeket tartalmazó szekrényt felnyitották, a kötegeket kiosztották kézi ellenőrzésre. Meglehetősen nagy létszámú csapat dolgozott ezen órákon át. A nyertes szelvényeket különválogatták a feldolgozók nyeremény osztályonként.
Ezekről jegyzőkönyv készült.
Ez után felnyitották a harmadik szelvényrészt tartalmazó széfet.
A második és harmadik szelvényrészeket összepárosították.
Ha a két rész megvolt, összeillet, egyformán szerepeltek rajta az ixek, akkor egy jegyzékbe került.
Kifizetésre akkor kerülhetett, ha a fogadó bement egy lottózóba a maga szelvényével. Ha annak száma szerepelt a jegyzékben, a szelvény ép volt, a jelölések egyértelműek, akkor lehetett kifizetni.
A nagy nyereményeket pedig csak a központban, és mindhárom szelvényrésznek találkoznia kellett.
Ha akár a régi, akár a mai rendszerben csalni akarnának, az állami és céges szinten teljes őrültség. A lebonyolításban részt vevő személyek összejátszása sok embert igényelne. És mint mondják, az a titok, amit két ember tud, az már nem titok.
Az illetők nemzetbiztonsági átvilágításon esnek át, folyamatosan a figyelem középpontjában vannak.
Csak a tréfa kedvéért engedjük meg, hogy sikerült kivenni pénzt. Képtelenség, de legyen.
Próbáld bele élni magad. Eddig egy kis bérházban laktál, 14 éves Suzukival jártál a Csalogány utcában.
Most meg ott lapul a lekvárok között 600 millió. A részed.
Ott van, de nem vehetsz egy 4 éves Mercit, nem tudsz egy kertes házat venni, a kopott öltönyödet nem cserélheted egy drága elegáns darabra, mert azonnal rád szállnak: miből van?
És egy csomó embernek van lekvárja. És csak az egyik kottyantson el valami, látszólag jelentéktelen dolgot, és perceken belül bedől az egész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!