Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Domestos-os gőz belégzése...

A Domestos-os gőz belégzése káros?

Figyelt kérdés

Ha már egyszer meleg vízzel öblítem le, legyen gőz.


Nem látok a flakonon arra utaló figyelmeztetést, hogy csak jól szellőzött helyiségben alkalmazható, a gőzét káros volna belélegezni. A művelet után mégis úgy érzem, hogy a szaglásom megváltozik, bár azt nem tudom, hogy pontosan mi történik, de a hatása eléggé kellemetlen. A kád takarítása közben viszont elkerülhetetlen, hogy ne lélegezzem be.

A benne lévő nátrium-hipoklorit más anyaggal, például savval nem találkozik, szóval a klórgáz keletkezése miatt úgy vélem nem kéne aggódnom, ha csak nem keletkezik mégis valamilyen ok folytán.



2019. máj. 20. 05:04
 1/3 EagleHUN ***** válasza:
Nos annyit biztosan kijelenthetünk hogy egészségesebb nem leszel tőle.
2019. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EagleHUN ***** válasza:
52%

Kicsit off bocs kérdező nem csak hozzád kérdés:

De ugyan miért veszitek a domestost és hasonlóakat?


Szappannal dúsított "hypó" -ról van szó.

Kb 5% -osra hígítva.

0.75 -ös domes kb 470 huf

[link]


1liter 10 % os hypo kb 100huf.

[link]


Amiből hígítással 2liter 5% -os domestosnak megfelelő hatékonyságú fehérítő fertőtlenítő oldat készíthető akár otthon is.


Ennyi domestost 1253 huf lenne megvásárolni!


Azaz 12 szeres áron veszitek az illatosított szappanozott hypót.


Miért és kinek éri ez meg?

2019. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Miért és kinek éri ez meg?"

Unilevernek biztosan megéri... :-)


A sima hipós víznél annyival biztosan jobb, hogy viszkózus, megtapad a felületen, bevonatot is képez, ami egy ideig véd a vízkő ellen, persze a vízkövet nem oldja, csak a sósavas, kifejezetten vízkőoldásra kitalált Domestos.

Szerintem is túl van árazva, a szagát utálom, bár a "hipó" szagát is.

2019. máj. 21. 01:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!