Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A geofizikusok tényleg tervezn...

A geofizikusok tényleg terveznek űreszközöket?

Figyelt kérdés

A felvi ezt írja a geofizikus mesterszaknak az űrkutató-távérzékelő specializációjánál:


"távérzékelési alkalmazások, csillagászat, űrfizika és űridőjárás, űrhírközlés, adatátvitel, műholdfedélzeti műszerek, űreszközök tervezése, a Föld mint rendszer, űrtudományi szeminárium, laboratóriumi gyakorlati felkészülés és laboratóriumi gyakorlat."


Milyen jellegű űreszközöket terveznek? Az ilyeneket nem mérnökök csinálják inkább?


2019. ápr. 5. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Meglepődnék. Ha van egy kis mérnöki vénád és külön foglalkozol a témával, akkor biztos ez is belefér, de egy átlag geofizikus nem fog űreszközt tervezni, csak használni. Azt tudom elképzelni, hogy mpárszor áthallgatnak a BME ilyen kurzusaira, de semmi komolyabbat. Speciel pont ezt az órát láttam idén neptunon, hogy az ELTE-s hallgatóknak is nyitott.


Geofizika BSc-n tanulok az ELTE-n

2019. ápr. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves #1-es! Örülök neki, hogy ELTE-s geofizikus Bsc-s vagy, csak olyan nincs. Geofizikus szakirány van környezettudomány, földtudomány, ės fizika alapszakon, ėn utóbbin vagyok. Ha szerinted nem terveznek űreszközöket, javaslom beszėlj Lichtenberger János vagy Ferencz Csaba tanárurakkal.

Kedves kėrdező! Igen, terveznek űreszközöket. Elėg erős gyakorlati oktatás van, laborokkal, elektronikai ismeretekkel. Bátran ajánlom.

2019. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tantervben 3 kurzus szerepel ilyen témában, illetve a kurzuscímek alapján még a nyári gyakorlatban tudom elképzelni, hogy belefér a téma. Azért mérnökké senki se fog válni 1 félév után két előadás és egy gyakorlat után. Talán tényleg túlzóan fogalmaztam az első hozzászólásban, de még tartom magam hozzá, hogy a geofizikusok használják a műszereket és nem tervezik elsősorban. Mindenképp extra munkát igényel, ha utóbbival is akarsz foglalkozni, mert nem fognak mérnököt csinálni belőled 3 kurzussal és egy nyári gyakorlattal:


Elektromágneses hullámterjedés

Geofizikai inverzió

Numerikus eljárások

Információkezelés és adatértelmezés

Távérzékelési bolygóvizsgálati módszerek


Kőzetfizika

Geotermika

Szeizmológia

Térképi vetületek és referenciafelületek

Földi áramlások fizikája 1.

Földi áramlások fizikája 2.

Felsőlégkör-fizika

Tektonikus geomorfológia


Távérzékelés gyakorlati alkalmazásai

Asztrofizika 1

Napfizika

Űrfizika és űridőjárás

Űrfizika és űridőjárás

Űrhírközlés, adatátvitel

Műholdfedélzeti műszerek

Űreszközök tervezése

Űreszközök tervezése

A Föld működése és a globális változások

A Naprendszer fizikája

Numerikus matematikai módszerek az űrfizikában

Nyári gyakorlat, felkészülés

Nyári gyakorlat


Ezeken kívül már csak kötelezően válaszható tantárgyak vannak, ez a 2 félév törzsanyaga.


Imádom amúgy amikor a szakok és specializációk pontosan megnevezésén lovagolnak az emberek. :D Igen, hivatalosan nincs ilyen BSc, gyakorlatilag pedig van, mert már a BSc során a Geofizika és Űrkutatási Tanszékhez fogsz tartozni, náluk írod a szakdogád és ott is államvizsgázol geofizikából (is), ha föltudományi alapszakon vagy. A fizika BSc működik csak annyira szeparáltan a specializációk tanszékeitől.

2019. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Öhmm... Nyilván nem leszel mėrnök, de a kėrdės nem erre vonatkozott. Ėn tapasztalatból mondom hogy a tervezės is megy (majd Ferencz Csaba is mesėl dolgokat Globvalon, fura figura, de nagyon ėrt hozzá), nyilván nem NASA szinten, de szerintem a kėrdező nem is ezt várta. Ha ilyen ėrdekel valakit, ott vannak a kötválok, illetve az a 3 targy is nagyvonalú,pl a jelfeldogozás (vagy hogy hívják itt) vagy az űridőjárás is arra van,hogy megtanuld, milyen paramėterekkel ėrdemes tervezni. Hidd el, jobban kitanítanak ilyen tėmából,mint a földtudományin geofizikából :) de ėn is imádom, amikor valaki nem hajlandó elismerni a tėvedėsėt, ės alulėrtėkel másokat, magát meg túl. Szerintem szállj le a magas lóról, mert komplett rossz választ adtál először.
2019. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fėlreėrtėsek elkerülėse vėgett kicsit jobban kifejtem az igenlő válaszom. Ott kezdenėm, hogy a tervezėsi folyamat sosem egyemberes munka, általában több területen dolgozó emberek csapatban dolgoznak. Űreszközök esetėn ez csillagászokat, geofizikusokat, mėrnököket jelent. Tervezėsnėl rengeteg dolgot figyelembe kell venni: az eszköz rendeltetėsėt, az elvárt működėsi paramėtereket, illetve a környezeti hatásokat. Az utolsó egy átlagos mėrnöknėl problėma, ės itt jönnek be azok a tárgyak,amiket a másik válaszoló valamiėrt nem gondolt ide tartozónak. Egy műhold esetėben többek között extrėm hideg, magas sugárzás, csillagközi por okozhat problėmát, ės pėldául az űridőjáràs, vagy a napfizika tárgyak erről szólnak. Mivel a tárgyak elvėgzėse során megėrted ezeket a jelensėgeket, így ki tudod küszöbölni az ebből adódó problėmákat a tervezės ės használat során. Persze ezek a tárgyak nem szigorúan erre valók, ha valakit pl a napfizika nagyon ėrdekel,akkor kötvállal bővíti kicsit a tudását, ės kutathat ilyen irányban, de szerintem a lėnyeg ėrthető. Itt említenėm meg, hogy a másik specializàció, a kutató geofizikus is hasonló: nem tíz tárgy van ugyanarról a tėmáról, ėrtelme sem lenne, ezek a tėmakörök direkt vannak így felosztva, hogy belefėrjenek egy fėlėvbe. Persze az tėny, hogy a működtetės nagyobb feladat, ės többen foglalkoznak ezzel, de nem lehet azt mondani, hogy a geofizikusok ne terveznėnek. Arról, hogy milyen berendezėseket: ez sokoldalú, de ahogy a mesterkėpzės neve is mutatja, ez főleg távėrzėkelő, kėpalkotó, kommunikációs berendezėseket takar.
2019. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!