Csillagászatban kivan otthon?
Orion csillagtól mekkora a távolság és utazási idő a mars bolygóra? Illetve az oriontól a föld ? Utazási időbe és távolságba menyi ? Illetve hol található előtte utána mellete vagy hogyan lehet ezt elképzelni. A mars és az orion közti átviteles hidat
Válaszokat köszönöm.
Orion csillagkép van:
Az wiki cikkben lévő csillagok alkotják a csillagképet. az ott felsorolt távolságok fényévben megadva, vagyis fénysebességgel ennyi ideig tartana az út az adott csillagától ideáig.
PL: δ Mintaka O 1,9…2,23 2350
Vagyis 2350 évig tartana az út fénysebességgel!
Ilyen távolságok mellett a Föld - Mars közti táv jelentéktelenné törpül, szóval ugyanannyi ideig tartana az utazás mindkét bolygóra.
Az Orion-Mars es Orion-Fold kozti tavolsag elteres aranyaban kb. annyi, mintha Pestrol elgyalogolnal Szingapurba (Orion-Mars) aztan lepnel meg egyet (Orion-Fold).
Milyen atvitelre gondoltal konkretabban?
Mármint az Orion? Mint már említették, az egy másik csillagkép. Képzeld úgy, hogy a föld a házad. A mars szomszédod háza. A naprendszer a városod. A tejútrendszer az országod. Az Orion egy másik földrész, mondjuk Ausztrália. Ázsia nem lenne jó példának, túl közel van.
Az utazást pedig hagyjuk. Nem is azért, mert ma kivitelezhetetlen, hanem azért,mert nem úgy működik, ahogy képzeled. De ha mégis hasonlat kell, Bécsbe Budapestről sokféleképpen utazhatsz. Mehetsz Hegyeshalom felé, Pozsony felé, sőt Grác felé is. Lehet gyorsvonat személyvonat, autó, bicikli és repülő. Mindnek más az útja, ideje. És ekkor az egyéb problémákról még nem is szóltunk. Ne törd ilyesmiken a fejed, túl nehéz számodra.
Mars bolygo elott vagy mellett? Lehet, hogy nem volt eleg szemlelteto a gyaloglos peldam?
Kepzeld el, hogy atmegy most a masik szobaba, ezzel megteszed a Fold-Mars tavolsagot. Aztan elgyalogolsz Ausztraliaba, ez meg a Naprendszer-Orion tavolsag (ennel meg durvabban nagyobb a ketto kozti kulonbseg, de nem nagyon van a Foldon tolunk tavolabbi helyszin).
Szoval akkor most hozzad kepest a masik szoba elott, mogott vagy mellett van Ausztralia? Kb. ilyesmi volt a kerdesed.
Az Orion egyebkent is egy csillagkep, nem egy konkret pontja a vilagurnek. Vagy 10-15 csillag alkotja, amelyek a Foldrol is lathatoak kedvezo korulmenyek kozott. Ezek a csillagok akar tobb ezer fenyev tavolsagra is lehetnek egymastol, latszolagos kozelseguk ellenere. Az is lehetseges, hogy a csillagkep tolunk legtavolabbi csillaga 10x messzebb van tolunk, mint a hozzank legkozelebbi csillaga.
#4 Bocs de nagyon sántít ez a példád:
"Képzeld úgy, hogy a föld a házad. A mars szomszédod háza. A naprendszer a városod. A tejútrendszer az országod. Az Orion egy másik földrész, mondjuk Ausztrália. Ázsia nem lenne jó példának, túl közel van."
Az Orion csillagkép a galaxisunkon sőt a galaxisunk karján belül van!
Tehát így módosítanám:
Képzeld úgy, hogy a föld a házad. A mars szomszédod háza. A naprendszer az országod. A tejút rendszer azon karja amiben a naprendszer van a földrészed. Ennek a földrésznek a két igen távoli pontján vagy te és az Orion csillagkép.
A tejút egy másik karja már másik földrésznek számítana, de onnan már csillagokat csak nagyon jó távcsövekkel lehet megfigyelni, szabad szemmel semmiképpen nem! A Galaxisunk a világunk.
Más galaxisokban egyes csillagokat nagyon nehezen vagy sehogyan sem lehet megfigyelni (Jelentős eseményeket igen, pl szupernovákat). Azok már más világok.
"merre nagyjábol vagy akár pontosan hol található"
A távolságokat leírták előttem (a csillagok sokkal messzebb vannak, mint pl. a Mars), az irányt pedig ne egy bolygóhoz képest akard belőni. Ez olyan, mintha egy falu főterén állnál, és a szomszéd falu irányát a tér körül körbe-körbe bicikliző Józsi bácsihoz képest akarnád megadni.
#8 "22 km / másodperc sebességgel távolodik tőlünk, a Rigel 18-cal. Szóval ha te onnét kiindulsz a szupergyors űrhajóddal felénk"
A 22km/sec és a 299 792 km/sec közt azért van még némi mozgástere annak a szupergyors űrhajónak.
Persze nyilván ha "csak" 22km/s -el szeretne felénk közeledni akkor 44 km/s -et kell gyorsítania (És még csak nem is a mi irányunkba hanem arrafelé amerre kb leszünk amire megteszi az utat!).
Ilyen sebességeknél még nem jelentkeznek jelentős relativisztikus hatások, a hagyományos "Newtoni" fizikával számolható jó közelítéssel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!