Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt meg lehet oldani valahogy...

Ezt meg lehet oldani valahogy vagy csak szórakozik velem?

Figyelt kérdés
Azt a feladatot kaptam az egyetemen, hogy egy fatüzelésű erőmű mintavételezési rendszerét kellene kidolgozni. Valami olyasmi az alapötlet, hogy egy lánctalpas daru mozgat egy fúrót, amivel a kamionon lévő tüzelőanyagba bele kell fúrni 3 méter mélységig, közben pedig a fúró belsejében szállítócsiga hozza fel függőlegesen az anyagot, egyetlen fúrás során összesen 50 kg-ot. Aztán ezt a felhozott anyagot továbbítani kell egy kalapácsos aprítógépbe, de nem a teljes anyagmennyiséget, hanem előtte 3 vagy 4 részre osztani és csak egyharmad vagy egynegyed rész megy tovább aprításra fúrásonként, kamiononként pedig összesen 3 fúrás szükséges. Aztán még az aprítás után is osztani kell a mintát, mert kb fél kg anyag elegendő a laborba, a többit vissza lehet vezetni a kamionra. De mégis hogy csináljam én ezt meg, hogy a fúrásnál kisebbítsem az anyagmennyiséget meg hogyan továbbítanám az anyagot az aprítógépbe...ugyanez, utána hogy kisebbítsem, vezessem vissza, illetve a laborba?
2018. okt. 30. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem olvasd el a leírásod első mondatát, és gondold ezt újra.
2018. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Wadmalac ***** válasza:
50%
Vagy a feladat értelmetlen, vagy a jelen interpretációja.
2018. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom hogyan fogalmazzam meg. A tüzelőanyagot beszállító kamionról kell mintát venni fúrással. A fúró átmérője és a mintázandó anyag halmazsűrűsége, valamint maximális szemcsemérete adott, továbbá az is, hogy 2,9 méter mélységig kell elvégezni a fúrást. Ebből jött ki az, hogy 50 kg anyag emelhető ki egyetlen fúrással, de ez túl sok, ezért kisebbíteni kell a mennyiségét, mielőtt feladásra kerül egy aprítógépre. Aztán ez az aprítógép csökkenti a minta szemcseméretét, majd ismét kisebbíteni kell a minta tömegét, mivel csak kb. fél kg anyag kerül beszállításra a laborba a vizsgálatok elvégzéséhez.
2018. okt. 30. 14:43
 4/14 A kérdező kommentje:

[link]


Valami ilyesmit kell elképzelni, csak a fúrással vett mintát egyből továbbítani kellene egy aprítógépbe, előtte viszont mintakisebbítést beiktatni, hogy fúrásonként csak az anyag harmada menjen tovább aprításra...aztán az aprítás után még vissza is kellene vezetni az anyag nagy részét.

2018. okt. 30. 14:56
 5/14 anonim ***** válasza:
HÁZI FELADAT kategória!
2018. okt. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:

Ha ekkora a kivett minta és feltételezem, hogy inhomogén a szállítmány, akkor nem kéne a mintamennyiség csökkentése előtt homogenizálni a darálékot?

Ha csak úgy találomra elkülöníted egy részét, 50 kilóból mondjuk fél kilót, bárhonnan, mennyire lesz az mintaérték az egészre?

2018. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nem végeztem energetika szakot a műegyetemen, de az oktatásról annyit tudok, egy egyetemi szakiránynak célja (elvben, bár egyre kevésbé vagyok ebben biztos), hogy az adott célterületen előforduló feladatot nemhogy megoldani, de irányítani is képes legyen a szakember. Persze egy ilyen bonyolult folyamat részfolyamatokból áll, aminek a szabályait érdemes megtanulni, erre szolgálnak az egyes tantárgyak, ott pedig a gyakorlatok.

Pusztán logikus gondolkodással miről is van itt szó? Egy erőmű energiát termel, itt történetesen fatüzeléssel. A fa vegyes összetételű, az erőműnek meg tervezetten kell működnie. Nem árt tehát technológiát kidolgozni a fa minőségének megállapítására, hogy abból tervezhető legyen az erőmű energiatermelése. Egy technológia kitalálása igényel bizonyos tapasztalatot, ami egy hallgatótól nem elvárható, ezért adják meg a technológiát. De az oktatás bizonyos pontján a technológia szabályainak ismeretében a számolás már elvárható. Ezt várják.

A fúró kihoz egy adott mennyiséget, mert így könnyű fúrni. a labornak ennyire nincs szüksége, a többit tehát vissza kell szállítani a kamionra (vagy a depóba). E folyamat leírást várják. Válasz azért nincs, mert a folyamatot a hallgató nem érti. Nem látja át. A megoldás tehát: átismételni és megérteni az anyagot. Mert hogy a megértés a kulcsa, hiszen ott le van írva ami kell, arra látatlanban mérget veszek. Ennyire még nem züllött le az egyetemi oktatás.

2018. nov. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A technológiát sem adták meg, azt is nekem kell kitalálnom...
2018. nov. 2. 14:08
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

"A technológiát sem adták meg, azt is nekem kell kitalálnom..."

Mivel egyetlen részelem, mondjuk a daráló tervezése önmagában egy diplomamunka lehet, gyanítom, hogy nem kell a technikai elemeket is feltalálni hozzá, hanem sztenderd, kapható kész gépelemeket kell használni a feladathoz. A lényeg a foylamat összerakása lehet.

2018. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a konzulens, hogy az egész folyamatról is kell egy rajz, de az egyes gépeket is ki kellene rajzolni külön-külön..
2018. nov. 5. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!