Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért a növényevő állatok...

Miért a növényevő állatok fogyasztása lett elterjedt?

Figyelt kérdés

Illetve miért a ragadozó kiskedvencek tartása lett elterjedt?


Mintha az emberek szerint a ragadozó állatok lennének aranyosak, a növényevők meg felzabálandóak.


2018. máj. 7. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A húsevők húsa sokkal de sokkal rosszabb ízre. Úgy ahogy az emberhús is ehetetlen.


Sok tápanyagot pedig a növényevők tudnak előállítani, kivonni jól... a húsevők, mindenevők nem annyira jók ebben.


A húsevők széklete is sokkal bűzösebb, míg a növényevőké nem vészes.


Persze vannak kivételek, de szerintem két fő oka van. Ízvilágra jobbak a növényevők, és sokkal egyszerűbb volt tenyészteni/fenntartani őket. Csak kirakod a mezőre, másnap már eszed a finom húst. Egy húsevőnek állandó préda és vadállomány kell.

2018. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A macskák háziasítása meg főleg amiatt történt, mert hasznosak voltak, levadászták a kártevő rágcsálókat.

A kutyák is védték, őrizték az embert és a növényevőket.


Az embernek harcias predátor társ kellett, haszonállatnak meg nagy teherbírású növényevő. Ló, ökör, szamár stb... egy oroszlánnal nem tudtak volna szántani :D

2018. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom .... A halak közül pl pont a ragadozóak a finomabbak. Süllő, harcsa, csuka, sügér. Mondjuk az íz az igencsak szubjektív, így inkább azt mondom, hogy nekem jobban ízlenek a ragadozó halak. Azért a macskát, kutyát nem biztos hogy megkóstolnám :)
2018. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Gondolom az állattartás kezdeteinél az volt a fő szempont, hogy mit könnyebb tartani (táplálás és szökésmentes tartás) és mit könnyebb nyársra húzás előtt ártalmatlanítani.

Mindkét szempontból praktikusabb egy birka egy grizzlynél.

Az szerintem sokkal későbbi kérdés volt, hogy melyik milyen kulináris élvezetet okoz a tányérban.

Éhes ember nem válogat.

Kínai százéves tojás?

Amúgy a medve-, egyes népek szerint pedig a macska- és kutyahús finom. Lelkük rajta.



És mint előző írta, a nem felzabálandó házikedvenceknél is előbb volt a praktikum, mint a cukiskodás.

2018. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. A még a kis termetű ragadozók sokkal komolyan sérüléseket tudnak okozni, mint a növényevők, amikor el akarod kapni és le akarod vágni őket.

2. A ragadozók hízlalásához növényevő állatokat kell fogni. Ez elbonyolítja a táplálékláncot, és kevésbé kifizetődővé teszi a ragadozók tenyésztését, mint a növényevőkét.

2018. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!