Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel tudom javítani az angol...

Mivel tudom javítani az angol kiejtésem?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok, nagyon jó érzékem van a nyelvtanuláshoz, de a kiejtést mivel tudom javítani? (A folytonos gyakorlás mellett természetesen)

2018. márc. 19. 22:52
 1/8 anonim válasza:
86%
Nézz angolul filmeket.
2018. márc. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek az előttem szólóval.
2018. márc. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van, egyetertek a masodik hozzaszoloval
2018. márc. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek a #3-as válasz szerzőjével.
2018. márc. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Minden előttem szóló dudással egyetértek, akik ebben a csárdában isznak. :)
2018. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
76%
Egyetértek. Plusz youtubeon vannak olyan csatornák, amik külön ezzel foglalkoznak. Amerikaiban pl. Ott van a Rachel's English vagy briteknél az English with Lucy (bár ő nem kinondottan csak a kiejtéssel foglalkozik). Ha beírod, hogy american/ british prunanciation, úgyis kidob egy tucat videót.:)
2018. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is válassz magadnak egy szimpatikus akcentust, aztán keress rá annak az akcentusnak a fő tulajdonságaira. A két nagy főcsoport a brit illetve az amerikai. Vannak a YouTube-on olyan csatornák, amelyek kifejezetten ezzel foglalkoznak. Például a már említett Rachel's English. Ő amerikai, és segítségével magadévá teheted az amerikai akcentust.


Természetesen valamennyi magyar akcentusod mindig marad, ez elkerülhetetlen, ha nem vagy anyanyelvi beszélő. De ezen tudatossággal lehet csiszolni.

2018. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. márc. 20. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!