Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Élnél egy McKendree-hengerben?

Élnél egy McKendree-hengerben?

Figyelt kérdés

Ez egy hatalmas űrben lebegő henger, ami forog, a belső héján mesterséges gravitációt szimulálva. Fel kell hozzá találni a fúziót, a szén-nanocsöveket, és az aszteroida-bányászást.


Ha ez megvan, akkora belső felülete lehetne, mint Oroszország, sőt ha a szén-nanocsövek vélhető maximum teherbírása igaz, akár akkora is, mint az egész eurázsiai kontinens. 1000 km-es átmérővel és 10.000 km-es hosszal.


Lennének rajta mezők, erdők, tavak, folyók, tengerek. Középen egy fénycső futna végig ezt tizenkét óránként be- és kikapcsolnák, a Napot szimulálva.


"Éjszaka" ha felnéznél az "égre", csillagok helyett a túloldali városok lámpafényeit látnád.


A henger két végén lehetnének csillagászati távcsövek, dokkolóállomások űrhajóknak, zéró-gravitációs laboratóriumok, élményparkok.


Lehetne benne közlekedni vasúttal, autóval, bármivel, akár a Földön. Nagy átmérője miatt az utasszállító repülőgépek is gond nélkül működnének.


Szerintem ez lenne a legideálisabb hely ahol emberek lakhatnának a jövőben, jobb, mint lakható bolygókat keresni csillagközi távolságokban, amiken akár erőszakos űrlények, veszélyes vadállatok, vagy fertőző betegségek is lehetnek.


Ha a henger egyik végébe valami ion-hajtóművet rakunk, magát a hengert is lassan fel lehetne gyorsítani, lehetővé téve, hogy utazzon a csillagok között.


Mit szólnátok hozzá, ha lenne ilyen? Beköltöznétek egy ilyen hengerbe a Földről?



2018. febr. 23. 17:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, miből kellene megélni, milyen törvények, politikusok lennének, milyen sűrűn lakott lenne. (Hiába lennének parkok, azért ezt egyetlen hatalmas városként képzelem el.)
2018. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Nagy átmérője miatt az utasszállító repülőgépek is gond nélkül működnének."


A repülők tudnának ugyanúgy működni, mint a Földön?

Gravitáció ugye nincs. A levegő forog ugyan, de a tengelyhez közeledve egyre kisebb erő hat rá, vagyis a nyomás eloszlás és a felhajtóerő kicsit másképp számolandó. A repülő röppályája is fontos, mert ha nem követi a forgást, akkor a felhajtóerő felnyomja a forgástengelyig.

2018. febr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Wadmalac ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, milyen kialakítás lenne elegendő ahhoz, hogy egy ilyenben az ember ne kapjon több kozmikus sugárzást, mint itt a Földön, még napkitörések esetén sem. Mert állandó lakhelyként ez azért eléggé alap elvárás lehetne.
2018. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Wadmalac ***** válasza:

"A repülők tudnának ugyanúgy működni, mint a Földön?"

Nem, könnyebb dolguk lenne.


"Gravitáció ugye nincs."

Nincs, de helyette ott a kerületi sebességből eredő centrifugális.


"A levegő forog ugyan, de a tengelyhez közeledve egyre kisebb erő hat rá, vagyis a nyomás eloszlás és a felhajtóerő kicsit másképp számolandó."

A repülő röppályája is fontos, mert ha nem követi a forgást, akkor a felhajtóerő felnyomja a forgástengelyig."


Bizony, ki kell alakítani egy olyan, talajjal párhuzamos, de a hengeren nézve spirális röppályát, ahol a magassággal csökkenő ál-gravitációt kiegyenlíti a henger forgására ráelőző forgó pálya.


Ez az elv, ha földi repülőben gondolkodunk.

De miért is tennénk?

A henger középtengelyéhez felvitt bármit gyakorlatilag nulla G-ben tudjuk tengely mentén transzportálni, csak a légellenállást legyőző energiával, a felhajtóerőre nem kell energiát fordítani.


Éppen ezért gyanítom, hogy földi jellegű repülőgépek használata egy ilyen hengerben okafogyott lesz, egyben pedig, éppen az említett speciális pályavezetés szükségessége miatt veszélyes is.

A repülés egy ilyen lakótérben maximum mint extrém sport hobbi képzelhető el számomra.

Lásd ismét Ráma, a hiperkönnyű lábhajtású siklógép esete.

2018. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13 Tényleg, erre nem is gondoltam pl.


Lehet egy hatalmas vízréteg kéne ami körbeölelné.

2018. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15, nekem is ez jutott eszembe, hogy a vízkészlet egy külső rétegben lehetne, a lakószint "alatt".
2018. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Pár száz év múlva múzeumokban fogják mutogatni ezeket a kommenteket. Az első gondolatok, amelyek végül megmentették az emberiséget.

:))

2018. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:

Jaja, a víz jó ötletnek tűnik. Csak qrva sok víz qrva nehéz, ha kívül van, az élettér "alatt", akkor arra már több mint 1 G hat, jó masszív konstrukció kell a cucc összetartásához.

Sajnos nem tudom pontosan, milyen vízréteg-vastagság lenne elég, hogy az mennyi plusz tömeget jelentene.

Úgy tudom, a poliuretán hab is jól fogja a kozmikus sugárzást, az azért kisebb tömeg, csak persze az a szigetelésen kívül semmire sem jó, a víz meg igen.


"Pár száz év múlva múzeumokban fogják mutogatni ezeket a kommenteket. Az első gondolatok, amelyek végül megmentették az emberiséget."

Állatira meglepne, ha tudnánk bármire gondolni itt, amiben ne előztek volna rám.

2018. febr. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!