Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Logikai kapuk bemenetét...

A Logikai kapuk bemenetét operandusnak hívják. De hogy hívják a kimenetét?

Figyelt kérdés
Milyen érték fejezi ki azt, hogy hány másik kaput lehet még rákötni?
2010. jún. 5. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

outputnak hívják. logikai művelettől függően eltérő betűkkel jelölik a kombinációs hálózatokban. [F,Y,Q...]


hogy mennyi további kaput tud meghajtani a kimenet, van rá képlet, ami a disszipációs teljesítménnyel függ össze:


n = |I_OutputHigh_max| / |I_InputHigh_max|


kapuk száma; abszolutértékben van az áramerősség, mivel a mérőiránya villamosságtanbeli kétpóluspárról beszélünk.

2010. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ui:


lehet hogy a felfutási és a lefutási időkre gondolsz. Ettől is függ, milyen hosszú lehet a kombinációs hálózatod, illetve a sorrendi visszacsatolt áramköröd


tpd = [tp_HL + tp_LH] / 2

2010. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Huhhh... Az előző hozzászóló válasza megülte a gyomromat. Őőőő minden tiszteletem előtte de szeritnem nem ilyen volt a te kérdésed.

Haem logikai matematika, ill. valami digitális technikai dologra gondolok. Ahol esetlegesen rajzolgatni kell (godnolok itt a rákötni kifejezésből).

Őszintén megmondom ha nem írtad volna hogy a bemenet neve az operandus akkor, akkor azt sem tudtam volna megmondani. De így hogy írtad teljesen egyértelmű egen.

A kimenet nevét szintén nem tudom :) Remélem ezzel nagyot segítek.

De. Hogy "hány másik kaput lehet rákötni"? Erre viszont van ötletem. Egy kapunak ha digitális technika a témakör, 1 kimenete van, és esetenként több bemenete. Ez úgy gondolom hogy mindig így van.

(eszembe jutottak bonyolultabb ábrák, pl. több bites összeadók, de azok már logikai kapukból jönnek létre.)

Szóval egy digitális logikai kapunak 1 kimenete van. Hogy hány másik logikai kaput lehet rákötni? Amennyit rá tudsz rajzolni egy lapon. Csinálsz a kapu kimenetére egy csomópontot, és annyi elágazást amennyit csak szeretnél. Olyan mint egy áramkör (lényegében az is, lehet venni a boltban digitális ÉS kaput).

Remélem segítettem. Ha nem világos kérdezz még. Állok (állunk) rendelkezésedre :)

2010. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mmmm elolvastam ez előző hozzászólót

és teljesen igaza van.

A kimenetet outputnak hívjuk :P. vagy függvény kimenet vagy hasonló.

És ő is említette hogy elektronikai megvalósításban mik a határai egy kapunak.

Kérdésedből viszont úgy gondolom, hogy nem kiszámolni szeretnéd (hogy mennyi villamos terhelést bír el egy kapu), hanem logikailag kérded. Úgy pedig nincs határa. Egy kimenetet végtelensok bemenetre lehet kötni (elméletileg). Ha tervezésen túl vagy és kivetelezni akarod az áramkört akkor jöhetnek a fentebb említett képletek.

2010. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az Első kettőnek Grat!



Erre volt szükségem!!!! Nyomtam is a zöldet!


Köszi!

2010. jún. 5. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!