Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy lottójáték esetében van...

Egy lottójáték esetében van jelentősége annak, hogy valaki állandó vagy mindig változó számokkal játszik?

Figyelt kérdés
Melyik esetben nagyobb az esély vagy pedig nem számít?

2018. jan. 15. 22:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Már sokan leírták a jó választ: nincs jelentősége.

Én csak annyit tennék hozzá, hogy ahogy megnéztem, amikor 31 feletti számok jöttek ki, akkor szinte mindig többet fizetett a 2-es, 3-as. Gondolom azért, mert sokan a családtagjaik születésnapját játsszák meg.

2018. jan. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Baluba ***** válasza:
100%

Mint a többiek is leírták, bármely számötöst azonos eséllyel húznak ki. Így arra kell törekedned, hogy ha éppen a tiedet húzzák (esetleg csak 4-et belőle), akkor minél kevesebb nyertes legyen. Tehát olyan számokat rakj, amit kevesen raknak. Ehhez pár tipp:

-Kerüld az 1-31 számokat, a dátum miatt (az születési évek nagyjából egyenletesen oszlanak el, azzal nem kell számolnod)

-Kerüld a "szép", különleges számokat. Értem itt az 5-tel oszthatókat, duplákat (66,77..), 69-et, stb.

-Van egy adatbázis a Szerencsejáték zrt oldalán, hogy eddig melyik szám hányszor lett kihúzva. Kerüld azokat, amelyeket sokszor húztak ki, és azokat is, amit kevésszer.

2018. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve poénból készítettem egy statisztikát arról, hogy melyik szám kb. mennyire népszerű, mégpedig abból, hogy különböző húzások esetén hány 2-3-4 találatos van.


Két dolgot lehet látni: Egyrészt az 1-30 közötti számok, (azon belül is az 1-12) a legnépszerűbbek, ami a születésnapok miatt van. Továbbá a szelvény közepe felé eső számokat többet játsszák, mint a szélén levőeket, amiből az látszik, hogy ikszelgetésnél a többségnek kicsit középre húz a keze.

2018. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyenlők az esélyek. Ennek ellenére ha lottózok mindig olyan számokat jelölök amik ott és akkor kényelmesek.
2018. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2018. jan. 16. 19:01
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Van jelentősége. Ha állandó számaid vannak, minden héten lottóznod "kell", mert mi van ha a meg nem játszott héten nyertél volna ;) Esély különben nem nagyobb akkor sem ha random, de akkor sem ha állandó számokkal játszol. Én már 4 éve játszom meg a számaim, és bár egy négyesem volt, most is mindig megjátszom a számaim, hiszen a nyeremény esélye a négyes ellenére sem kisebb most mint bármikor máskor volt...
2018. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Heti hány szelvénnyel, ha lehet tudni?
2018. jan. 25. 11:25
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy játékos egy db ötöslottó egy db eurojackpot és egy db luxor a heti játékmennyiség
2018. jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!