Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A 3 fázisu motor bekötése...

A 3 fázisu motor bekötése esetén a nulla vezető kábel hova van bekötve?

Figyelt kérdés
2018. jan. 2. 22:05
1 2
 11/16 Hovawartos András ***** válasza:
Attól függ! Csillag vagy delta kapcsolású-e a motor, vagy ha csillag-delta indítású, akkor egyébként is be kell! Lásd az előttem szólót is!
2018. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell bekötni csillag-delta átkapcsolásnál sem!

Itt egy példa (vezérlő elektronika nélkül) a csillag-delta bekötésre:

[link]

2018. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szirty ***** válasza:
100%

Csillag-delta inításnál sem kell a motorba a nullavezetőt bekötni.

Sem a csillagba kapcsolt motornál. Ne írjatok már sületlenséget!

2018. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 EagleHUN ***** válasza:

Kelleni nem kell csillagnál sem valóban.

De jó ha be van kötve, mert ha az egyik tekercsben menetzárlat keletkezik és asszimmetria adódik, sokkal nagyobb lesz a kár ha nem volt bekötve.

(Ráterhelődhet akár egy majdnem teljes fázis a megmaradt 2 tekercsre, leég az egész.)

2018. jan. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14! A menetzárlat miatt úgyiy leég, ha bekötöd, ha nem! A motorvédőt kell inkább alkalmazni a felesleges 0 helyett.
2018. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szirty ***** válasza:

Én még sehol nem láttam olyat hogy nulla van kötve a csillagpontra három fázisú motornál (ipari környezetben).


Az aszimmetria / túláram elleni védelmet mindenhol motorvédő kapcsoló realizálja ahogy azt az előttem szóló megjegyezte.

2018. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!