Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagy hő hatására a mágnes...

Nagy hő hatására a mágnes miért veszti el mágneses erejét?

Figyelt kérdés
2017. dec. 31. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó mágneseknél attól is függ a mágnes ereje, hogy a benne lévő mágneses anyagnak milyen a belső szerkezete. A belső szerkezet úgy ábrázolható, hogy felbontjuk részekre, és vesszük a mágneses tereik vektorait ( vektor = irány + térerősség). Ezeknek az összege fogja jellemezni nagyban a mágneses terünket.

Minél egységesebb az irányuk, annál erősebb a mágneses hatás.


Hő hatására ezeknek a részeknek a rendezettsége csökken, és hiába nő a hőközlés miatt a belső energiájuk, a rendezettség csökken. Minél rendezetlenebb lesz ez a belső szerkezet, annál jobban kioltják egymást ezek a vektorok.

2017. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom a magyarázatát, de ez nem elég jó szerintem, bocs, hiszen a változás a Curie-pont hőmérsékletnél ugrásszerű, alatta ferromágneses, felette paramágneses a massza.
2017. dec. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Illetve számomra a nagy kérdés, hogy lehűlés után miért áll vissza az eredeti mágneses állapot.
2018. jan. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem minden esetben áll vissza, azt tudom, ez anyagfüggő. Van amelyiknél visszaáll, van amelyiknél csak részlegesen (tehát eredetihez képest kisebb mágnesességgel fog rendelkezni), és van amelyiknek meg is marad a "lemágnesezettsége", ha a Curie-pont fölé melegíted. A Neodimium szinte teljesen elveszti (csak nagyon gyenge mágneses hatása lesz ha egyszer felmelegedett), egyes ferromágnesek teljesen visszanyerik lehűlés után, a többi meg nagyjából e kettő közé sorolható be.
2018. jan. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2

A paramágneses anyag az, ami nem viselkedik mágnesként, viszont vonzza a mágnes. A Curie-pontnál szűnik meg a rendezetlenség, ezután már csak akkor lesz belőle ferromágnes, ha ismét felmágnesezzük.

2018. jan. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A paramágneses anyag az, ami nem viselkedik mágnesként, viszont vonzza a mágnes. A Curie-pontnál szűnik meg a rendezetlenség, ezután már csak akkor lesz belőle ferromágnes, ha ismét felmágnesezzük."

Reggel 7 óta azon tűnődök, ezt miért írtad... Volt bajod a paramágnesesség definíciójával? Mert nekem, ahogy visszaolvasom, szemlátomást nem. Vagy azzal, hogy azzá válik? Más is azt mondja, nemcsak én:

[link]

[link]

No, de ha az első mondatnál nem értem, miért írtad, a másodiknál százszor annyira nem értem. :)

2018. jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor én sem értem, hogy mi a probléma.
2018. jan. 8. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy ami mechanizmust leírsz (hő hatására csökken) az nem tud jó magyarázat lenni, hiszen a Curie-pont alatt nem csökken, ott meg ugrásszerűen.
2018. jan. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!