Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnám kijelölni a...

Hogyan tudnám kijelölni a földrészeket egy gömbre?

Figyelt kérdés

Adott egy fém-, esetleg fagömb(70 vagy 80 mm átmérőjű). Hogyan tudnám rárajzolni, bele gravírozni az egyes földrészeket.

A világtérképek általában csalnak az arányokkal, szóval nem jó ötlet kinyomtatni. Vagy ha ki is nyomtatom, hogyan viszem rá a gömbre?

Tudnátok mondani ehhez különféle módszereket?

Előre is köszönöm


2017. okt. 6. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
rárajzolod a szélességi és hosszúsági fokok egy részét, ez már jó támpontot ad h egy virtuális 3d földgömb, pl google earth segítségével rárajzold
2017. okt. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vagy innen kinyomtatod mondjuk a második hámozott képet:

[link]

2017. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

ez nem torzít csak nem tudom mennyire passzol gömbfelületre

2017. okt. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy jobbat(amilyet te is linkeltél, olyat is nyomtattam, de nem tudtam összerakni): [link]

Ez jó lesz.


Már csak az a probléma, hogy hogyan viszem át a papírról a földrészek körvonalait(van erre külön szavunk?)?

Mert a kinyírt sémát ráragaszthatom a gömbre, de hogyan tovább?

2017. okt. 6. 17:57
 5/8 A kérdező kommentje:

Harmadik, kipróbálhatom ezt is, de mint írtam, ha kinyírom, ráragasztom a gömbre, mit csináljak vele, hogy a körvonalak a gömbön legyenek, és ne a papíron?

Esetleg megpróbálom itt-ott a földrészek széleit bevágni, és karctűvel belevésem a fémbe. Talán. Jobb ötletet esetleg?

2017. okt. 6. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:
mindhárom én vagyok. akkor mégiscsak az első válaszban írt megoldás lenne a legjobb, rárajzolod a koordinátákat, az alapján elég pontosan be tudod rajzolni a földrészeket, aztán a földrészek körvonalát belevésed
2017. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

itt is lehetnek jó ötletek, nem néztem végig

https://www.youtube.com/results?search_query=diy+globe

2017. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felesleges gömbre rajzolnod, mert a föld lapos, elég lenne hozzá egy korong is.Arra sokkal egyszerűbb lenne rárajzolni a kontinenseket.
2017. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!