Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valaki szeretne egy virust...

Ha valaki szeretne egy virust eloallitani ami csak a galambokat es semmi mas elolenyt nem pusztit el, mi lenne ennek a folyamata?

Figyelt kérdés

Milyen tudas kell hozza? Ugy mint kemia, azon belul szerveskemia? Biologia?


Es milyen muszerek, gepek, laboratoriumi felszereles kellene hozza?


2017. jún. 30. 14:57
1 2 3
 11/23 Dzseri ***** válasza:
Ez a vírus végül az egész világon elterjedne. Kiírtani egy állatfajt azért mert kicsit kellemetlen nem túl elegáns megoldás. Vannak kifejezetten szép galamb alfajok és a vírus más madárfajokra is átterjedhet. A megoldás a kémiai kasztráció. Ki kell helyezni Budapesten a Blahára, a Deákre, a Baross térre, stb. olyan etetőtek, ahol megtörténik a madarak kémiai kasztrációja. Ezek a madarak élnék tovább életüket anélkül, hogy szaporodnának. A faj fennmaradásáról pedig azok a madarak gondoskodnának amelyek a város más területein élnek.
2017. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Dzseri ***** válasza:
100%

amikor az előző hozzászólásomat írtam még nem olvastam a nagyapás hozzászólást.


Részvétem.

Hogyan végzett vele egy galamb?

2017. jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Mojjo ***** válasza:
100%

Jelen tudásszintünkkel nem megoldható a feladat, és várhatóan még vagy 80-100 évig legalább nem lesz az. És ha az is lenne, ahogy írták már, a vírus mutálódását nem lehetne megakadályozni, így elkezdene más állatokat is random írtani - vagy akár az embereket.


A jó hír az, hogy aki ott tart, hogy nem tudja, milyen szakra kellene menni ehhez, na meg úgy képzeli, hogy beszerez egy elektronmikroszkópot, meg pár felszerelést és jó lesz, az akkor sem találna módot erre, ha már ott tartanánk, hogy lehetne...

2017. júl. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

És a felmenőid hány galambbal végeztek?


Most verd ki a fejedből, szerencsére nem engedjük meg (nagy többség) hogy tönkretedd a környezetünket és emberre is veszélyes vírusokkal permetezz.

Nincs olyan ami csak galambirtó vírus.


Különben kb a laborban elpatkolnál ha nem figyelsz oda.


Nem tudta az a galamb, hogy ő a papád, nem is akarta megölni mivel nem húsevő.


Higgadj be.

2017. júl. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 hollófernyiges ***** válasza:
Virológusnak kell menned. Megoldható a dolog ma is, csak nem úgy, hogy megtervezed a vírust (ott még nem tartunk), hanem keresni kell egy - akár ártalmatlan - vírust, ami csak galambokban él, esetleg kitenyészteni egy ilyet; aztán beletenni valami agresszív vírus patogenitásért felelős génjeit.
2017. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Mojjo ***** válasza:

@15: nem igazán. Az egyes jól írta, mi is a kívánt mechanizmus. Persze, nem teljesen kizárt, hogy a természetben van olyan vírus, ami ezt valóban tudja, de közel nem is garantált. A gond az, hogy ha esetleg van is - ismételten: ez közel sem biztos -, és valaki nekiáll a te módszereddel buherálni, előáll a csodavírussal, akkor az ideig-óráig fog megfelelni a követelményeknek. Ugyanis a vírusok változnak. Kiengeded, és elképesztő gyorsasággal fog átalakulnk, és átterjedni teszem azt verébre, rigóra, harkályra, kutyára, macskára, disznóra, emberre stb...

Szóval nem, nem tudunk ilyesmit csinálni. Ezt pedig nem árt tudatosítani a kérdezőben.

2017. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 EagleHUN ***** válasza:

"Egy galamb vegzett a nagyapammal,"

Erre én is kíváncsi vagyok hogyan?


Egyik előző is jól írta hogy és az őseid hány galambbal végeztek?


"ezert feleskudtem, hogy bosszut allok ha 10 evembe kerul is."


Lehet hogy most épp egy galamb gondolkodik azon hogy kifejleszt egy vírust ami kiirtja az emberiséget kisbabától az aggastyánig ezért?


Kicsinyes bosszúállás. Soha semmi jó nem sült még ki belőle. Szokj le róla! Ha valakivel gondod van és törvényes keretek közt nem tudod megoldani, akkor is csak azon az egy személyen végy "vendettát", nem kell egész fajokat kiirtani.

2017. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem veszitek észre, hogy trollkérdés?
2017. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
nem, x18, szerintem gyerek... hány éves vagy kérdező?
2017. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Mojjo ***** válasza:
100%
@18: félő, hogy nem az. Engem a kérdező privátban is megkeresett, csak, hogy több ízben tudassa velem, hogy egy csekély értelmű férfi nemi szerv vagyok. Ez a kirohanása elég őszintének tűnt, nem megjátszott trollkodósnak.
2017. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!