Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik a legerősebb műanyag?

Melyik a legerősebb műanyag?

Figyelt kérdés

Nem rég szétszedtem egy laptop akku pakkját.

Gyakorlatilag darabokra kellett cincálni csípőfogóval.

Ha meghajlítottam, visszarúgta magát.


A gyári nokia töltőm műanyaga, vagy a mobil tokom műanyaga, kb. annyit se bír ki, hogy rálépek. Azonnal darabokra törik.


Miből lehet ez a laptop akku pakk?

Csak sima műanyag volt, nem volt benne semmilyen szálas erősítés/ merevítés.


2017. ápr. 17. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
A legerősebb műanyag a kevlár szvsz.
2017. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legerősebb elég pontatlan kifejezés, de ha mondjuk a merevségre gondolsz, akkor általában a hőre keményedő műanyagok, pl. bakelit.
2017. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Olvasd el, hogy mit írtam a kérdésem alá.

Nem merev és kemény műanyagra gondoltam. Az nem rúgná vissza magát, hanem tartana, majd elpattanna.

2017. ápr. 17. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg fele muanyag van es nem tudom a rugalmassagat es kemenyseget melyik osszetevonek koszonheti de en az akrilnitril-butadién-sztirol (ABS) re gondolnek, wikipedias kereses utan.


Ez egy jó ütésálló képességgel, nagy keménységgel és szilárdsággal, jó hőállósággal és vegyszerállósággal rendelkező hőre lágyuló műanyag, az amorf polimerek közé tartozik. Magas a felületi fénye, ezért legtöbbször burkolatként alkalmazzák.

2017. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
Még egy voks az ABS-re. Elég sokat használt alapanyag a számítástechnikában.
2017. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elsőre én is ABS-t mondanék, viszont abból vannak a Nokia telefonok is (azért is oly törhetetlenek).
2017. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Ha jól tudom, a Samsonite bőröndök is ABS-ből vannak. Elég stabil, de nulla fok alatt már kezd törékeny lenni.
2017. ápr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!