Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meddig állhatnak a panelépületek?

Meddig állhatnak a panelépületek?

Figyelt kérdés
Pl. egy 70-es évek végén épült tízemeletes panelépület mikorra jut el odáig, hogy életveszélyes legyen, vagy le kelljen bontani?

2017. ápr. 15. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha a jókarbantartást folyamatosan elvégzik akkor "a világ végéig"!
2017. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Jó karbantartás mellett sem bírja örökké. A beton akkor is öregedig, bár folyamatos, szakszerű karbantartás mellett jóval tovább bírja, több száz évig is talán.Ennyi idő alatt annyi mindent ki kell cserélni rajta, hogy annak az árából több új épületet lehetne építeni.
2017. ápr. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

70 évre tervezték őket, 100 évig simán állhatnak.

A beton is tönkremegy, de az acél hamarabb rozsdásodik bennük.

Ha pedig valahol gyártási hiba volt (pl. rossz hegesztés), az elég súlyos baj!

2017. ápr. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Mikor tüzér voltam, úgy tanultuk, hogy a régebben épült betonerődök rombolásához nagyobb a lőszerjavadalmazás, mint az újabbakhoz, mert a beton szilárdsága az idő múltával egyre nagyobb lesz.
2017. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A beton külső felületét pl. kikezdi a savas eső, ezért is jó, hogy mostanában burkolják a külső homlokzatot (nem csak a hőszigetelés miatt).

Ez persze nem érinti a belső szerkezeti elemeket, csak érdekesség.

A lényeg, hogy még nagyon messze vannak attól, hogy életveszélyesek legyenek.

2017. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kunu lenke válasza:
Én annó úgy informálódtam,hogy 50 évre tervezték!Viszont látható,hogy akkor még nem sajnálták ki belőle az anyagot,szerintem minimum 100 évet kibír.
2017. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!