Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hallottatok mostanában Bróthág...

Hallottatok mostanában Bróthág Vendel találmányáról? Mi ez a csend? Nem működik?

Figyelt kérdés

2017. jan. 3. 15:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Aki nem tudná, hogy kicsoda:


[link]

2017. jan. 3. 16:01
 2/3 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

Az energiamegmaradás törvényén bajos erőszakot tenni.

Ebből az eszközből sem lehet több energiát kivenni, mint amit beletápláltak.

Az, hogy a 2500 wattos áramfejlesztőt megforgatta nem kunszt, hiszen csak egy 60 W-os izzó terhelte. Egy 1000W-os porszívóval meghajtsához biztos, hogy kevés lenne a 250 W-os motor.

2017. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%

Know-how nélkül nem terjednek el az ilyen találmányok, még akkor sem ha netán működik. Ennél hol van a know-how? Leírta valahol, például a szabadalomban? Például Bedini-motort vagy mutánsait (Müller generátor, Adams motor, stb.) is sokan készítettek, valószínű rájöttek hogy valami gond van a jól ismert energiamegmaradással. De semmire nem mentek vele. Mert know-how nélkül annyit ér mint egy PC szoftverek nélkül. De volt aki fáradtságot és pénzt nem kímélve megszerezte a "Hogyan működik?" kérdésre is a választ. Az egyik ilyen Szabó László magyar származású kanadai üzletember, aki idehaza fejlesztette ki az EBM720 nevű generátorát.

A műszaki főiskoláról kikerülve én is úgy gondoltam ahogy Egely, hogy én mindent tudok, újat nem hallhatok a műszaki életben. Aztán találkoztam egy radarmérnökkel aki mind elméletben mind gyakorlatban újat mutatott, az energiamegmaradás alóli egyik kivételt. Könyvet is írt róla:

Vajda János - Az energiatétel sérülése hullámterekben

[link]

Ugyanez közérthetővé szelídített formában:

[link]

Aztán később találkoztam több feltalálóval is, akiknek találmánya szintén ez alapján működött. Persze nem jelenti azt hogy Bróthág Vendel találmánya is ez alapján működik vagy működik-e egyáltalán. De ha igen, akkor a know-how-ot is közzé kellene tennie. Mert anélkül nincs továbblépés. Például a galvánelem sem terjedt el az ókorban, senki sem használt például zseblámpát. Volta tett róla hogy az elterjedéshez nélkülözhetetlen know-how is meglegyen. Anélkül semmit sem ért az agyagedénybe öntött ecet és két különböző fém.

2017. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!