Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi pénzért vehetnék olyan...

Mennyi pénzért vehetnék olyan mikroszkópot amivel láthatnám az ondósejteket úszni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 13. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2016. dec. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Marci71 ***** válasza:

Szerintem itt próbálkozz:

[link]

Kb. 30000-től már szerintem kapsz. Bármely labor vagy tanuló mikroszkóp alkalmas, játékmikroszkópokkal ( áruházi, ofotért ) ne próbálkozz szerintem. én a sajátomon 125x nagyítással már szépen láttam őket, bár az azért ezeknél jobb :) Igazából mikroszkópnál nem is a nagyítás hanem a felbontóképesség számít, ez az amiben a gagyik gyengébbek. és nem árt érteni a világítás beállításához. ha jó képminőséget akarsz olyan kell ami alkalmas a Köhler - megvilágításra.

2016. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Miket vizsgálhatnák még meg amik érdekesek lehetnek? :)
2016. dec. 14. 19:20
 4/15 Marci71 ***** válasza:
Pocsolyából, tóból, folyóból, akváriumból vett vizet (kis talajjal, moszattal érdemes )apró rovarokat, pókokat, növények metszeteit,különböző kristályokat ( vízben feloldasz valamit pl. sót, szódabikarbónát, tárgylemezre csöpögtetsz belőle és beszárítod), szinte bármit ami elég vékony hogy át lehessen világítani. nekem leghobban a vizekben élő apróságok jöttek be. sok érdekességet lehet látni:)
2016. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Felfedezhetünk ismeretlen életformákat is? :O
2016. dec. 14. 20:13
 6/15 Marci71 ***** válasza:
Ahhoz előbb ismerd meg azokat amiket már ismer a tudomány jelenleg:) nagyon profinak kell lenni ahhoz hogy új fajokat találj, a már leírt fajokat tökéletesen ismerni kell:) Ez sok éves munka, kemény tanulás.
2016. dec. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Miért tényleg megvan rá az esély hogy kifogok valami újat? :D

Aztán azzal micsinálnak? :D

2016. dec. 15. 08:47
 8/15 Marci71 ***** válasza:

Esély mindig van:) De honnan ismered fel hogy amit látsz az új? hidd el ha belenézel egy ilyenbe elég sok olyat fogsz látni ami neked új:) Pl. Phacust úszkálni, nagyon jópofa... papucsállatkát könnyű felismerni, de pl egy moszatot már pontosan nem, én is csak annyit látok valami moszat, a fajfelismeréshez azért keveset tudok.

de pl egy baktérium meghatározása komoly laboratóriumi felszerelést igényel, meg rengeteg tudást. te csak annyit látsz , hogy valami izeg mozog. gömb vagy pálcika alakú de kb ennyi:) Szemre elég egyformák mindenféle festési eljárások meg egyebek kellenek a pontos meghatározáshoz, anélkül a legnagyobb szakember se tudja mit lát. az meg nem olcsó mulatság.Otthon kb lehetetlen. Azt nem is említem hogy pl 1000x vagy nagyobb nagyításhoz is kell némi szakértelem, különben csak életlen, kivehetetlen képet kapsz. ha nem tudod a köhler megvilágítást jól beállítani a legjobb mikroszkóp se sokat ér:) Állítólag sokan használják úgy a mikroszkópot hogy a teljesítőképessége felét se használják ki mert nem értenek hozzá ( most szakemberekről beszélek akik munka közben használják, az olyan hobbi mikroszkópos mint én tisztában van a mikroszkóppal max. a moszatfajokhoz nem ért annyira)

2016. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

tudok venni olyat amivel láthatok baktériumokat?

Egyáltalán mekkora egy baktérium?

2016. dec. 15. 13:48
 10/15 Marci71 ***** válasza:

ha komolyabban akarsz mikroszkopizálni ezt ajaánlanám:

enykepezo-kamera.vatera.hu/mikroszkop_nagyito/zeiss_jena_laboval_biologiai_labor_mikroszkop_2405587790.html?bannersource=hasznaltat

Vagy valami hasonlót. Jobb mint a hasonló áron kapható új kínaiak. Ezek a régi zeissek, meg a többi márkás mikroszkóp sokkal tartósabb, és mindent tudnak amit az újak.

baktériumok megfigyelésénél valami ilyesmire számíts:

https://www.youtube.com/watch?v=RfxFmDjCXY0

Nagyon aprók , nagy nagyítás, nagy felbontóképesség és lehetőleg köhler-megvilágítás kell hozzájuk.

Én inkább a nagyobb egysejtűeket figyelgetem szerintem érdekesebbek ( bár a műszerem alkalmas a baktériumok megfigyelésére).

2016. dec. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!