Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mitől biztonságosak a gáz...

Mitől biztonságosak a gáz fegyverek ha egyszer a mehanika működő képes, a cső pedig leválasztható és kicserélhető?

Figyelt kérdés
Milye menne tönkre hogy olyan bátran merik árulni ezeket mondván "nem alakítható át élessé"?
2016. dec. 4. 09:21
 1/8 A kérdező kommentje:
A patron kalibere eleve lehet 9mm-s ami azt jelenti hogy még az eredetinek is bírnia kellene ha persze nem volna tele mindenféle akadályokkal, nem túl kevés védelem ez, vagy én nem jövök rá?
2016. dec. 4. 09:34
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Maga a szerkezet is gyenge, legtöbbször spiáterből készül, nem bírna ki egy éles lőszert.
2016. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam rá, de maga a patron nem durranhat nagyobbat mint az éles ha annak összetétele és tömege is megegyezik nem? Mert úgy tudom pontosan ugyan az azt leszámítva hogy nincs benne ólóm
2016. dec. 4. 10:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint lövedék
2016. dec. 4. 10:31
 5/8 dellfil ***** válasza:
100%

Úgy van ahogy az első írta. A gázpisztolyok mechanikája "móricka" egy éles lőszer energiájához.

És nem, a gáz és a riasztó töltények töltete (mármint a robbanó elegy) sokkal kisebb energiájú, mint az ugyanolyan méretű éles lőszeré.

"...ha egyszer a mehanika működő képes, a cső pedig leválasztható és kicserélhető?"

Nem az. Az eleve gázpisztolynak épített fegyvereket nem lehet csak úgy egyszerűen élessé alakítani. Könnyebb akkor már építeni egy éles lőszert tüzelő cuccot.

Ha nekem nem hiszel, nézz utána. (Nem mondom, eléggé szerteágazó, és nagy az anyag, amivel szembenézel, de nem lehetetlen vállalkozás. :D)


dellfil

2016. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na ezt nem tudtam hogy más van a 9mm patronba

Akkor lényegében az egészet le kellene cserélni, igen akkor játékszerek ezek a gáz pisztolyok

2016. dec. 4. 13:02
 7/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"igen akkor játékszerek ezek a gáz pisztolyok"

Nem éppen, azért messze nem játékszerek. Csak önvédelmi célra készülnek, nem gyilkolásra. Arra jók, hogy a kinézet, a hanghatás, és a capsaicin töltet hatásával megfékezd a rád támadót, és ezt kihasználva megmenekülj.

Erre a célra tökéletesen alkalmas, ha jól használod a gázfegyvert.

A baj ott szokott lenni, hogy a (gáz)fegyver tulajdonosok nem ismerik a saját fegyverüket, nem tudják használni, nincs gyakorlatuk, gyakran fogalmuk sincs, hogy mire is szolgál egy gázfegyver. Megfelelő gyakorlat híján, gyakorlatlan kézben a fegyer többet árt, mint használ.

#2 voltam.

2016. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem tudom, nekem nincs és soha sem szeretnék
2016. dec. 4. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!