Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Géprajz! Hogyan adjam meg...

Géprajz! Hogyan adjam meg ezen a szelvényen a horonymélységet?

Figyelt kérdés

[link]


Eddig csak úgy láttam, hogy alulról adják meg , de én úgy szeretném , hogy felülről adom meg. Ebben az esetben hogyan rajzoljam be a segédvonalat? Vékonnyal, a kör folytatásaként mondjuk?


Kösz



2016. nov. 3. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:

szelvény helyett rajzolj metszetett, hogy legyen kontúr amihez lehet méretezni.


ne add meg felülről, nem onnan kell.

2016. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sehogysem add meg! Mérhetetlen adat!

Azt kell megadni, amit lehet mérni.


Látszik, hogy soha nem jártál még műhelyben, hogy mérnéd azt a méretet amit te akarsz megadni?


Sehogy! Akkor meg értelmetlen!

2016. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A mérés egy dolog, de megmunkáláskor onnan van megadva gépnek, hogy milyen mélyre menejen, nem pedig a másik oldalról. A méret pedig mérhető, ugyanis a horony két végén rendelkezésre áll ez a méret. A metszet rajzolás pedig azért nem jön szóba, mert elég bonyolult a megötötte lévő rész , és nem szertném lerajzolni. De valószínűleg helyi nézettel fogom megrajzolni a reteszt, a horonymélyég úgy meg látszik a kitörésnél. Köszönöm a hasznos válaszokat!
2016. nov. 4. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, hogy mi van megadva a gépnek?!

Akármit is írsz bele a programba, nem azt a méretet tudod mérni, ergo teljesen haszontalan mind a marósnak, mind a MEO-nak...

Úgyhogy ha ilyet adsz meg, karót fognak adni a géprajzodra, a meósok meg majd mindig szidni fognak (ha addig eljutsz, hogy majd műhelyrajzokat csinálj egy üzemben...)

2016. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

"A mérés egy dolog, de megmunkáláskor onnan van megadva gépnek, hogy milyen mélyre menejen, nem pedig a másik oldalról."

Nos, nem.

Tengelyről beszélünk.

Annak a legjobb báziskoordinátája a tengelyvonal.

A gépen sem szokás a tengely érintőjéről venni a méretet.


És igenis érdekeljen, hogyan lehet mérni a méretet. Mert akkor gyártottál jó darabot, ha mérhetően jó.

A rajzi méretezésnek mérhetőnek kell lennie. Amit te berajzoltál, az nem mérhető, csak körülményesen számítható.

"A méret pedig mérhető, ugyanis a horony két végén rendelkezésre áll ez a méret."

Azért megnézem, hogyan illesztesz kulturáltan BÁRMI mérőeszközt a tengely tetejére és horony aljára egyszerre.

Max mérőgépen. Egy olyan mérethez, amit egy tolómérővel és egy mérőhasábbal fél kézzel ellenőrzöl, ha a tengely aljától méretezed.


Sajnos rengeteg műszaki rajz készítő van, aki sosem állt megmunkálógépnél és nem fogott a kezében mérőeszközt.

A megmunkálás módjához és a mérés módjához igazított méretezés alapvető fontosságát meg sem értik.


Így keletkeznek a gyárthatatlan és mérhetetlen darabok, amin utána a gyártástechnológus, gépes és meós nem győz köpködni.

2016. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyetemen több rajzot is láttam , aminél fentről volt megadva a horonymélység. Tegnap megkérdeztem egyik tanárt, azt mondta, hogy rendben van ha felülről méretezem, ugyanis létezik direkt ilyen célra egy ilyen prizmás szerkezet, amiben egy rugós mérőóra van beleszerelve, és amivel először a tengely tetején kell ütköztetni és nullázni, majd a tengelyt el kell forgatni, és a tapintó ütközik a horony alján és mutatja a méretet. Egyébként 7,5-es 0,2 -es tűrésmezővel rendlekező méretet elég érdekes lenne, ha nem sikerülne legyártani egy mai modern gépen, akár 1000-ből 1000x is, és megnézném, hogy akár egy 50 db-os szériánál is mennyit mérnének végig a műhelyben gyártás közben, vagy akár végellenőrzésnél. De továbbra sem kaptam választ a kérdésemre, jóllehet már minden mást megbeszéltünk.
2016. nov. 10. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:

A minőségellenőrzésnek is megvan a maga módja, nyílván nem minden darabot ellenőriznek, hanem vagy egy bizonyos mintavételezési intervallum.


Az a baj amúgy, hogy csak elméletben tudsz ezt-azt, de le kéne menni a műhelybe, és megtapasztalni a dolgokat.


Spec. mérőműszerek vannak persze, de ezek gyakran cégspecifikusak lehetnek.


Az általad említett méret továbbra is mérhetetlen, így azon véleményen vagyok, h. ne azt add meg!

2016. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

"De továbbra sem kaptam választ a kérdésemre, jóllehet már minden mást megbeszéltünk."


Ha tényleg úgy érzed, hogy ennyiből nem egyértelmű, mi a válasz, akkor nem tudok segíteni.

Erőlteted a felülről megadást, pedig sokszorosan meg van válaszolva, miért ne.


Értelmesen meg lett mondva, hogy gyártó munkással, technológussal, meóssal is kicseszel, ha így adod meg.

Ha mindez nem érdekel, csak rajta, csináld ahogy akarod, lesz még egy konstruktőr, akit minden dolgozó utál és dilettánsnak minősít (alapból az az általános dolgozói gondolkodás, hogy a konstruktőr, mérnök hülye a forgácsoláshoz, nem jó erre bizonyítékot is adni).

2016. nov. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!