Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Orosz katonaság robbanás?

Orosz katonaság robbanás?

Figyelt kérdés
Építőmérnöknek tanulok és mesélte egyik tanárom, hogy lehet tanulni olyat orosz katonaságnál, hogy pl. egy bomba ne az épületen kívül robbanjon, hanem előbb hatoljon be és utána robbanjon, hogy nagyobb kárt okozzon. Tud erről valaki valamit hogy éri meg rákeresni vagy hogy mi ennek az hivatalos neve?
2016. okt. 17. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. okt. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan bombák amik megerősített orr résszel és késleltetett gyújtással robbannak, pont e miatt.

Az amerikaiaknál a B61-11-es atombomba úgy lett megépítve, hogy becsapódáskor nem sérül, hanem néhány méter mélyre fúródik a földbe és utána követezik a detonáció,amellyel az alatta lévő bunkert lehet tisztességesen átrendezni.

2016. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vree ***** válasza:
100%

A ballisztika tele van ilyenekkel.

Amúgy szerintem evidencia vagy legalábbis alapvető tűzszerészeti ismeret, hogy minél kisebb térben robban fel valami, annál erőteljesebb és annál nagyobb kárt okoz.


Sajnos konkrétan amit említesz arról nem hallottam, és nem is találtam ennyi infó alapján ilyet.

2016. okt. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!