Mi a különbség és a hasonlóság a fizika és a kémia szemléletmódjában?
Mint ismeretes, mindkét tudományág viszonylag sok megfigyelésen és mérésen alapul, valamint feltételezéseken, hipotéziseken, azaz modellalkotáson.
Úgy vettem észre, talán a fizikában több az elméleti háttér és a matematikai jellegű levezetések használata, gondoljunk akár arra hogy sok esetben diffegyenletekből lehet származtatni a jelenségek miértjét, azok elméleti hátterét.
Ezzel szemben a kémia viszont döntő részben mérési eredményekre alapoz, mint pl. a periódusos rendszer is ilyenen alapul.
Mi a véleményetek erről?
Elsősorban olyanok válaszát várom, akik átfogó tudással és hozzáértéssel rendelkeznek a témakör tekintetében.
Jó esetben a szemléletmód tudományos mindkettőben (nem vallási, ezoterikus), megfigyelésen, mérésen, feltevés-bizonyításon, eredmény értékelésen alapul.
Eredetileg a kémia (elvonatkoztatva a kezdeti, áltudományos, alkímiai próbálkozásoktól), a fizika speciális ága, ami az anyag molekuláris, részben atomi szintű viselkedésével foglalkozik, eltekintve a fizikai kémia atomfizika részétől, és figyelmen kívül hagyja az
ez alatti kvantummechanikai, és a molekuláris szint feletti, makroszintű, statikai, kinetikai, kinematikai
rendszerek viselkedését.
Megjegyzem az élet, intelligencia értelmének, okának keresése, már a vallás/ezotéria területe, esetleg a humán tudományoké filozófia, etika, pszichológia, nem a reáltudományé.
Ezek megtörténnek, céltalanul végbemenő folyamatok eredményei, természettudományosan nincs értelme vizsgálni, hogy "mi lehetett a nagy tervező elképzelése",
akinek az útjai különben is kifürkészhetetlenek, mint tudjuk. Már csak ezért is értelmetlen a kérdés feltevés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!