A világ legkeményebb anyagot mivel csiszolják?
^Az igaz, hogy léteznek mesterséges gyémántnál keményebb anyagok. Az a baj, hogy ezekből amelyik nem teljesen elméleti, abból borzasztó kevés létezik; megvizsgálják a tulajdonságait/feljegyzik a várt tulajdonságait a laborban, de szó sincs többnyire arról, hogy tömeges gyártásba kezdenének.
Ilyenek:
béta-karbon-nitrid (β-C3N4) - elméleti lehetőség; alacsony termodinamikai stabilitás
rénium-diborid (ReB2) - meg tudja karcolni a (természetes) gyémántot
más szénszármazékok:
grafén - "erősebb" a gyémántnál, de nem "keményebb"
ultrakemény fullerit (fullerén)
aggregált gyémánt nanorúd (hipergyémánt) - a gyémánt nanokristályosított formája, keményebb, mint a természetes gyémánt
A világ legkeményebb anyagát a világegkeményebb anyagával csiszolják. Ennyi. Kést nem éleztél már másik késsel?
Legpuhább anyag nincs. Az arany, az elég puha fém, rá lehet kenni a kenyérre. De ha nem számít, csak anyag legyen, akkor a Hidrogén a legpuhább anyag. A légnemü dolgok is anyagok, arról nem.volt szó, hogy csak szilárd tárgyakról van szó. :D Hidrogént meg nem szoktunk csiszolgatni. (Különben nem.biztos, hogy ez a "leglazább" anyag, de hogy a legkönnyebb, az biztos)
Még egy aspektus. Ha valamit alakítani akarsz, nem kell keményebbnek lennie a szerszámnak, mint az anyagnak. Pl. egy gránittömb sokkal keményebb, mint amilyennek a vizet gondoljuk, de kellően nagy mennyiségű víz a gránitot is képes formázni.
Ha kell, műanyag késsel is el tudsz vágni egy acéltömböt. Csak lennő idő kell hozzá, meg kellően sok mennyiségű műanyag kés. Lehet, hogy a műanyag késből 1 cm lekopik, míg az acéltömbből csak 0,0001 mm, de valamennyit az acéltömb is kopik. Nota bene, ha paradicsomot szeletelsz egy késsel, akkor nem csak a paradicsomot fogod elvágni, de a kés éle is egyre tompább lesz, idővel meg kell élezni. Ergo a paradicsommal tudod formálni az edzett acélt, persze jó sok paradicsom kell ahhoz, hogy a kés éle néhány századmilliméternyit kopjon.
A legkeményebb anyag a mesterséges ipari gyémánt (hibátlanabb, zárvány törés stb mentes), annak is egy speciális nagy nyomáson létrehozott változata, amit arra használnak hogy a 2 gyémánt felület között extrém nagy nyomást hozzanak létre. (Pl baktériumot tesznek közé, megnézik túléli-e...) Kizárólag laboratóriumi célra gyártják, méregdrága. Ugyancsak ipari gyémánt porral csiszolják!
Bár már többször felröppent hír hogy van keményebb, de még nem igazolták:
NEM ÉRTEK VELETEK EGYET!
Itt is írják, hogy nem a gyémánt a legkeményebb anyag!
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
"Bár már többször felröppent hír hogy van keményebb, de még nem igazolták"
Ha nem igazolták, akkor szerinted mind hazugság, amit benne írnak? Szimplán kitalálta egy ütődött, hogy van keményebb a gyémántnál?
Nem kamu kérdező. Ott van jobboldalt középen benne:
"Mohs scale hardness 7–8"
Vagyis a Mohs skálán 7-8 közti értékű!
A Gyémánt a 10-es!
Szóval nem keményebb!!!
Csak olvasd is el mielőtt megosztasz valamit!
Akkor igazatok van, én voltam a hülye..
(kivéve ha valaki közben nem szerkesztette át a wikipédián írottakat, hogy eltitkolja a gyémántnál is sokkal keményebb anyagok létezését).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!