Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek, mi lehet az...

Szerintetek, mi lehet az elkövetkezendő 100 év leginkább alkalmazott energiafelhasználás módja, és fő irány a világ országaiban?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
napenergia, szél energia,
2010. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bár szerintem nem erre gondoltál xD
2010. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már nagyon emlegetik az u. n. nullponti energiát, angolul most nem jut eszembe, ez a tér elhajlásával, vagy valami effélével kapcsolatos, tehát kozmikus eredetű energia lenne. Ilyen földi viszonylatban... marad a repceolaj...
2010. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fuzio.

Meg hallottam, hogy a geotermalis energiabol is sok van, de sztem elegge szennyezi a kornyezetet.

2010. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
reális a napenergia, szél és a geotermikus. Kevésbé reális a fúziós.
2010. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Energia felhasználás és termelés szempontjából a "háztáji" fog előretörni, szerintem. A helyben megtermelt energiát fogjuk favorizálni, az energialobbi kiherélése, az indokolatlan költségek miatt elkerülhetetlen. el fog terjedni az egyéni és a kisközösségi co semleges és megújuló energia termelés és helyi felhasználás. Gondolj csak bele: Egyre kissebb lesz a bekerülési költség, és előbb utóbb megtérül, abban a 10- 15 évben meg, szinte mindegy hogy a közüzemi számlát vagy a hiteltörlesztést fizeted e. Aztán hawaii dizsi, napszemüveg..
2010. ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez kicsit hozzátartozik a szakmámhoz :) Szerintem az atomenergia lesz a döntő. Az elkövetkezendő 30-40 évben még biztos fontosak lesznek a szén- és olajerőművek, de ezek szerepe folyamatosan csökken, a "legkisebb rossz" pedig az atomenergia. Persze ez kiegészülve megújuló energiaforrásokkal (Nap, szél, geotermikus, biomassza, árapály, stb.), de ezekben önmagukban nagyon nem elegek az energiaellátás biztosításához. A geotermikus energia szerepe lehet még jelentős, csak perpill az államok, cégek nem szeretek az ilyen hosszú távú befektetéseket. Egyébként valaki írta, hogy a geotermikus energia nagyon szennyezi a környezetet, ezt nem tudom honnan szedi, az egyik legtisztább energiaforrás =)

Persze sok minden függhet attól, hogy végre feltalálják-e a fúziós erőművet.

A nullponti energiát hagyjuk, annak a létezése sem egy elfogadott elmélet, nemhogy a kitermelése :D

2010. ápr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" ...Meg hallottam, hogy a geotermalis energiabol is sok van, de sztem elegge szennyezi a kornyezetet...."


Huhh :DDD A geotermikus energia a Föld belső hőjét nyeri ki, csapolja meg. Sok mindent rá lehet mondani, de hogy környezetszennyező volna, azt a legkevésbé sem.


A kérdésre felelve, marad a fő irányvonalnak az előállítás költsége, a megtérülés ideje. és ezek csökkentésének igénye. Amíg a fosszilis energiahordozók nem fogynak el, és a kitermelés ráfordítása nem túl nagy, nem fogják túlságosan erőltetni azokat a kutatásokat, amik sokba kerülnek, és egyelőre kisebb nyereséget tudnak produkálni. Aztán ahogy fogy az olaj meg a földgáz, egyre drágább lesz a kitermelése, és nyilván el fog érni egy szintet amikor az egységnyi energia haszna figyelembe véve az előteremtésének költségeit túl magas lesz. Ez a változás, figyelembe véve az olaj jelenlegi ütemű felhasználását, szerintem be fog következni az elkövetkezendő 100 évben. Innentől előtérbe kerülnek az alternatív megoldások, a napenergia, szélenergia, árapályerőművek, hullámerőművek és egyéb ma még talán futurisztikusnak tűnő alkalmazások, mint a fúziós erőművek vagy a térenergiát kinyerő esetleges nullpontenergia-erőművek. Rövidebb távon (párszor tíz év) viszont, én is inkább az atomerőműveket látom, mint a jövő energiaforrásait, mert ez az ami még olcsó, és relatíve kiforrott technikát alkalmazó energiatermelő módszer



maci

2010. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" ...nyilván el fog érni egy szintet amikor az egységnyi energia haszna figyelembe véve az előteremtésének költségeit túl magas lesz..."


helyesen:


" ... nyilván el fog érni egy szintet amikor az egységnyi energia haszna figyelembe véve az előteremtésének költségeit túl ALACSONY lesz ..."


maci

2010. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az atomerőművek előtérbe fognak kerülni, sok új olyan technológia van, amivel adott mennyiségű uránból kb 10-szer annyi energiát ki lehet termelni. Szerintem olyan 2050-ig jelentős változás nem fog beállni, utána jelentősen megnő majd az atomerőművek szerepe. Másodlagos forrásnak pedig szén, szél és geotermikus erőművek lesznek. Gáz és olaj addigra már elég drága lesz ahhoz, hogy elkezdjenek másfelé keresgélni. 2018-ban elméletileg elkezdi a tesztüzemét az ITER, szóval 2050-2100 környékére szerintem már van realitása a fúziós erőműnek.
2010. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!