Mennyire kell szabadalmaztatáskor meghatározni a működési elvet, egy szerkezet, gép, eszköz esetében?
A történelemből kiindulva általában a jelenségek hasznosítása volt előbb, majd a jelenség mélyebb megmagyarázása.
Napjainkban szükséges kvantumfizikai szintre lemenni egy-egy készülék működési leírásánál, vagy maga a kialakítás, felhasználás, vázlatos működés elég egy szabadalomhoz? Ez függ a szabadalmaztatás kiterjedtségétől is?
Én ugyan nem vagyok szabadalmi ügyívivő, de olvastam már jó pár szabadalmat, sőt, érvelnem is kellett amellett, hogy miben újszerű egy másikhoz képest, tehát van rálátásom a dologra.
A szabadalmi oltalom megszerzéséhez valamilyen újdonság felmutatása szükséges. Vagy egy olyan jogos igény kielégítésével kapcsolatbvan, amelyre eddig még nem született megoldás, vagy egy olyan megoldás bemutatásával kapcsolatban, amely bizonyos szempontból jobb, előnyösebb, egyszerűbb, gyorsabb, olcsóbb, hatékonyabb, stb. mint az addig létező megoldások. Részletesen be kell mutatni a szerkezet működési elvét és külön pontokba szedve fel kell sorolni azokat a megoldási trükköket és módozatokat (akár több verzió is lehetséges), amelyekre a szabadalmi oltalmat igényeljük. Ennek során a lehető legvilágosabban el kell különíteni a mi megoldásunkat a már létező, hasonló megoldásoktól és meggyőzően le kel tudni írni, hogy a miénk miért jó, mi benne az újdonság.
Értelemszerűen mondjuk egy gépésztechnikai megoldás esetében nincs szükség atomi szintű tárgyalásra, de egy vázlatos bemutatás sem elég. Részletes rajzok kellenek részletes magyarázatokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!