Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy henger, ami gyorsan...

Van egy henger, ami gyorsan forog, gravitációhóz hasonló hatása van. Miért?

Figyelt kérdés
Az ISS on kísérletezgettek hogy forgatnak egy hengert és gravitációt termel, miért? Forgattam egy érmét, és arra jöttem rá, hogy ha forog, akkor stabilabb. A pörgentyű is. Miért hoz létre furcsa erőket ha az anyaga nem változik? Ha gyorsan forgatnánk egy hengert egy rúd körül a rúdra milyen hatást gyakorolna a hengerBEN és miért? Mi ennek a magyarázata?
2016. jún. 24. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Tipikus dinamikai feladat a pörgettyűmozgás. Nem tudom, mennyire vagy jártas a matematikában.


Ott kezdődik az egész történet, hogy először fizikai modellt alkotunk, majd pedig matematikait ehhez.


Fel kell írni a mozgás differenciálegyenleteit, csak azok vizsgálata, ill. megoldása vezethet el a helyes válaszhoz.

2016. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem termel gravitációt. Azonos gravitációs hatása van mintha nyugalomban volna. A hengeren belül viszont minden körpályán mozog, ami gyorsuló mozgást jelent. A gyorsuló mozgás pedig hatása pedig nem hasonló, hanem ekvivalens a tehetetlen és súlyos tömeg ekvivalenciája alapján: [link]

A pörgetyű más kérdés, a perdülete komoly energiát tárol, megváltoztatásához (kibillentés) ezért hasonló mennyiségű energia szükséges.

[link]

2016. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:

Mindegyik kérdésedben a lendületmegmaradásról van szó.


also

[link]

2016. jún. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nos, és végül Mr. Bond meghal? Mert nem derül ki ebből semmi. Nincs megmagyarázva, hogy Bond-nak igaza van-e, hogy vajon tényleg nem létezik centripetális erő, strb.
2016. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:

^A sluszzpoén egy híres James Bond-jelenetre utal.


Bond: Azt várja tőlem, hogy beszéljek?

Goldfinger: Nem, Mr. Bond. Azt várom öntől, hogy meghaljon.


Ha azt gondold, hogy nincs magyarázat, nem olvastad el elég figyelmesen a 2. képet. Ennél egyszerűbb fogódzót én nem tudok dobni.

Egyébként meg ez egy "tudományos vicc", nem arra való, hogy magyarázatot követelj rajta, hanem hogy segítsen a megértésben. Utánanézel, és amikor megértetted, hogy mi a csattanó, akkor megértetted a tudoményos elvet is.


A harmadik ok meg, hogy lusta voltam leírni :P, mi is az a centrifugális erő (és mitől "nem valódi" erő, hiszen csak akkor jelenik meg, ha egy forgó viszonyítási rendszer belsejéből tekintesz ki a világra), és a tehetetlenség és a lendületmegmaradás, mert ezeket el lehet önállóan olvasni. :) Dolgozzon egy kicsit más is.

2016. jún. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A forgo henger nem termel gravitaciot. A forgo hengerben odaszorulsz a szelehez, mint a ruha a centrifugaban. ennyi, Arra az erore lehet alapozni valamit az ISS-en, hogy a dolgok a forgas kozben odaszorulnak a centrifuga(henger) falahoz.
2016. jún. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!