Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hnapra sin/cos/tg-ből kellene...

Hnapra sin/cos/tg-ből kellene beadandó. Háromszögeket kell magunktól felvenni, és kiszámítani. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Sajnos elég hülye vagyok matekból,de ez van :) Aki érti,az légyszi magyarázza már el,most pontosan mit kell!

A tanár ennyit mondott " kis háromszöget,magadtól írd fel az adatokatés számítsd ki" ...Mondanom sem kell ebből mennyit tudtam meg.A lényeg,hogy ebből kell csinálnom holnapra jó párat,és hozzá sem tudok kezdeni..Tudom,hogy magamtól kéne,de egyáltalán nem vágom,szóval pár példát vagy valamit írhatnátok :) ..legalább meglenne a matek kettesen :D


2010. ápr. 13. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen adatokat kell te megadj?

Egy háromszögben megadhatsz egy oldalt és két szöget, és azt meg lehet oldani. Vagy 2 oldalt és 1 szöget, vagy a 3 oldal hosszat.

Ezen kívül ha a háromszöged derékszögű akkor még egyszerűbb a dolgod.

Ajánlom ezt [link]

és ezt [link]

Ezekkel minden háromszög megoldható.

2010. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!