Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az emberi arcnak végtelen...

Az emberi arcnak végtelen számű kombinációja van?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy létezhet 2 ugyan úgy kinéző ember? Nem ikrek.

2016. máj. 18. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az arc nem diszkrét értékekkel írható le, ezért végtelen számú arc létezhet. Az más kérdés, hogy mekkora különbség kell ahhoz, hogy észre is vegyük. Szóval létezhet két olyan arc, amik talán nem egyformák, mégis egyformának látjuk.


Ha genetikai oldalról közelítünk, akkor a teljes génállomány véges számú kombinációt alkothat, vagyis elvileg nem lehet végtelen különböző arcú ember, de olyan nagy a variációk száma, hogy a gyakorlatban nagyon kicsi az esélye, hogy genetikai okokból legyen két idegennek ugyanolyan arca.

2016. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tislerics Máté ***** válasza:
74%
Igen létezhet! lehetséges, hogy két emberi arc között még egy Planck hossznyi eltérés sincs. Csak hát nincs sok esély rá.
2016. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Elméletben véges a lehetséges arcvariációk száma, de az egy akkora nagy szám, hogy ha még százezertriliárd generáción keresztül is lenne emberiség, és az összes bármikor is született ember arcát is vennéd alapul (nem csak az azonos időben élőkét), akkor sem merítené ki a lehetséges verziók százezertriliárdod százalékának a százezertriliárdod részét sem. Szóval elméletileg van egy bizonyos variációs mennyiség, amin túl már mindenképpen csak ismétlődnének az arcok a korábbiakhoz képest, de ez olyan óriási szám, hogy gyakorlatilag elhanyagolható a bekövetkezés valószínűsége. Az univerzumunk feltételezett "életideje" nagyon sok nagyságrenddel rövidebb, mint amennyi idő kellene ehhez, ráadásul gyanítom, hogy nincs is annyi anyag (atom) benne, amennyiből az összes lehetséges arcvariációt ki lehetne rakni.
2016. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Meg tudnátok mondani, hogy mégis hány a hányhoz lenne rá az esély?
2016. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Pfff... Az arcbőr, arccsont és a szőrök (haj, szemöldök, szempilla, bajusz, stb.) határozzák meg egy arcnak a kinézetét. Plusz a szemek, az orr, a porcok, a fogak, fülek, száj alakja. Ezek úgy nagyjából nagyságrendileg 10x10^23 atomból állnak, úgy 20 féle atom kombinációjában. Még ha ebből levonjuk a "nem életszerű" verziókat (száj a homlokon, fül az orr helyén, stb.), meg az életképtelen (pl. száj, orrnyílások nélküli) formációkat, akkor is hozzávetőlegesen 20^10^23 féle kombinációt kapunk (saját becslés). Ebből még lejönnek azok a verziók, hogy a hidrogénatomok egy csoportban vannak, mert azért az sem járja, hogy valakinek a fél feje hidrogénből, az orra oxigénből, a szája meg szénből áll, tehát megint csak a nem életszerű kombinációk. Szóval nem tudom, de érzésre még mindig kb. 20^10^10 lehetséges variáció még biztosan marad. Ez pedig összemérhetetlenül (sokmillió nagyságrenddel!!) több az univerzumunkat alkotó összes atom számánál.
2016. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mojjo ***** válasza:
49%
Nagyon jó válaszokat kaptál, de azért az egyes (és jelen pillanatban egyedüliként 100%-os) választ részben cáfolnám, ugyanis de, az arc diszkrét értékekkel írható le, ezért NEM végtelen az elképzelhető arcok száma. A többiek nagyon jó becsléseket végeztek és magyarázatokat adtak.
2016. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"az arc diszkrét értékekkel írható le"


Azért írtam, hogy nem diszkrét értékekkel írható le, mert pl. egy méret (szemek távolsága, stb.) valós szám, ami tetszőleges pontossággal megadható, és bármely két érték között végtelen további valós érték létezik.

Ez így elég elméleti, de igaz.

2016. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mojjo ***** válasza:
49%
@7: értem, hogy miért írtad, de valójában pont, hogy nem igaz. Ez akkor lenne igaz, hogy ha a valós anyag egy folyamatos, folytonos massza lenne. Valójában azonban az anyag, így az arc korpuszkuláris felépítése miatt nem lehet folytonosnak venni ezeket az értékeket, hanem nagyon is diszkrétek. Igaz, ez olyan kis méreteknél jelentkezik, hogy felületesen szemlélve úgy tűnik, mintha nem diszkrét értékeket vennének fel. De pont ez fogja eldönteni, hogy végtelen, vagy véges sokféle arc képzelhető-e el. Ha nem veszed észre a valós anyag felépítéséből adódó problémát, azt fogod hinni, hogy végtelen sok - pont ebbe a hibába estél. Valójában elképesztően sok, de csupán véges sok arc alkotható.
2016. máj. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugye nem valami Planck hosszra gondolsz? Mert amúgy persze sejtekből áll a test, de azok helye nem sejtméret szerint van kvantálva.


Amúgy felesleges ezen vitázni, mert ahogy már írtam, elég szubjektív, hogy két arcot egyformának tekint-e valaki. A többi már szőrszálhasogatás. :)

2016. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:

@9: nem érdekes a plank hossz. A kvantáltság egységeit meg lehet tetszőlegesen bárminek tekinteni - egy sejtnek is, de nem arra gondoltam. Sokkal inkább a sejteket alkotó molekulákra.

Az arc olyan, mint egy legó, elkezded az építőkövekből építeni, de pont, mert építőkövekből épül fel, nem tudsz végtelen számú különböző arcot felépíteni.


Valós jelentősége a kérdésnek nincs túl sok, persze, de elvi jelentősége van. Az elvi jelentősége pedig pont az, hogy végtelen, vagy pedig véges nagy a kilegózható arcok száma. Mivel a véges nagy is borzasztó nagy, a kérdés lényege szempontjából talán mindegy is.


Nem mellesleg, hogy a kérdés lényege szempontjából is legyen valami érdekes: még ha végtelen nagy is lenne az összelegózható arcok száma, még úgy is létrejöhetne tökvéletlenül két ugyanolyan arc - mivel az egy bár nulla valószínűségű, de nem lehetetlen esemény lenne.

2016. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!