Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Olyan kép kelene nekem amit...

Olyan kép kelene nekem amit ha megnyitok és a monitor mellé teszek egy tükröt más képet fog mutatni?

Figyelt kérdés
de van egy olyan érzésem ,hogy ez csak speciális monitorokon müködik
2010. ápr. 7. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem ... Ha egy tükröt teszel a monitor mellé, és úgy állítod be, hogy a monitor képét mutassa, akkor a monitor képének tükörképét fogod látni benne. Ez lehet "más kép" is, de igazából a tükörkép az tükörkép, nem más kép. Ha nem erre gondoltál ,kérlek pontosíts ...


maci

2010. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mint pl vannak azok az érdekes boritók amik ha mozgatjuk a kép változik
2010. ápr. 7. 15:32
 3/13 A kérdező kommentje:
térj vissza keresek egy linket
2010. ápr. 7. 15:44
 4/13 anonim válasza:
hologram? az monitoron nem működik.
2010. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
végre megtaláltam itt a link [link]
2010. ápr. 7. 16:04
 6/13 A kérdező kommentje:
de az is lehet, hogy csak photoshop
2010. ápr. 7. 16:05
 7/13 A kérdező kommentje:
de lehet ,hogy photoshop
2010. ápr. 7. 16:06
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Hömmm ... arra a régi prizmaszűrős (recés felületű) változó képere gondolsz? Nos ott egy kicsit más a helyzet. A kép ott egy valójában két (esetleg három) kép csíkokra vágva, majd szépen egymásutáni sorrendben összeállítva egy képpé. Erre helyeznek egy olyan prizmás műanyagból készült szűrő (?) lemezt, ami a rátekintés szögétől függően vagy az egyik vagy a másik (esetleg harmadik) kép csíkocskáit mutatja egy képnek. Ez a monitotron kicsit érdekes lenne, bár lényegében megoldható, akár mozgóképpel is. Ilyenkor a több képet megfelelően fel kell szeletelni majd egy képpé összeilleszteni a részeket, és a monitor elé tenni egy ilyen "prizmaszűrőt". Már csak a tükröt kell megfelelő szögbe állítani és működne is.


maci

2010. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
megnéztem a linket. a hozzászólásokban írják is, hogy az kifejezetten olyan monitor
2010. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Közben belinkelted a képet ... Nekem az a véleményem ez a monitor a speciális, és mást mutat a nézőpont elhelyezkedésétől függően. Ott a kommentekben olvasható is a megoldás.


maci

2010. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!