Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működik a légdeszka?

Hogyan működik a légdeszka?

Figyelt kérdés
Az antigravitáció lehetetlen...de akkor hogyan működik? Valaki kifejtené? Valamilyen mágneses hullámokat lovagol meg, de elmagyaráznátok nekem kicsit érthetőbben, hogy még én is megértsem? Milyen magasra tudna emelkedni, és hogyhogy ennyi súlyt elbír mint egy ember, egy olyan kis szerkezet? Mitől függ, hogy milyen magasra tud emelkedni?
2016. ápr. 16. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugy erted az a legdeszka, ami a Vissza a jovobe filmekben volt? Az a legdeszka, ami amugy nem letezik? Vegul is barhogy mukodhet, csak ennek nem a tudomany kategoriaban a helye.
2016. ápr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A légdeszka, ami már kapható. https://www.youtube.com/watch?v=clgZQpUkye4
2016. ápr. 16. 23:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyilván úgy, hogy levegőt fúj a talajra, ami fenntartja a deszkát.
2016. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igazi légdeszka. Ez csak egy kötött pályás cucc, ami az (elekro?)mágnesességet használja úgy hogy taszítsa magát az azonos pólusú fém pályától. Úgy mint amikor azonos pólusú mágneseket próbálsz összerakni, de "eltolják" egymást. A max magasság szerintem annyi amennyi a videóban látszik. Lehet, hogy ez mind amit leírtam nagy baromság, de szerintem így működhet.
2016. ápr. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Általános iskolai fizika: azonos pólusok taszítják egymást. Mágnesvasútról sem hallottál? Ideje kijönni a barlangból.


Csak pár mm vagy cm az elemelkedés. De a videóban is elmondják, csak meg kéne hallgatni.

2016. ápr. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Walter_Dornberger ***** válasza:
A légdeszka az fantáziagyári termék, működési leírást a gyártótol kérj.
2016. ápr. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3: A működési elvet kérdeztem. És nézd már meg miről beszélek, mielőtt badarságokat írsz. :)

6: Mi?

Többiek: A mágnesesség OK, de sima pályán is működik ahol pl. beton van alatta. Ezért kérdeztem, hogy hogyan lebeghet s valaki fejtse ki hogyan lehetséges ez, a működési elv működési elvét. :)

2016. ápr. 17. 12:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi az a működési elv működési elve? Nem működik betonon. Speciálisan kiépített pálya kell. Ha egyéb burkolatot látsz, az csak 1-2 mm, alatta fém van. De utána lehet nézni, és akkor nem kell itt sületlenségeket kérdezni.
2016. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a video alatt!

"A Vissza a jövőbe második része óta mindenki ilyenre vágyik. Ez a Hendo Hover. A 40 kilós prototípust a négy nagytányér méretű motor által generált mágneses tér lebegteti a föld felett két és fél centivel, amikor a szerkezet fém felülettel kerül kapcsolatba."


Így talán érthetőek a válaszok.

2016. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Mindegyik mágneses lebegtetéssel működik, csak egyik típus használ hozzá szupravezetőt, a másik nem.

A lebegési magasság 1-3 cm, deszkás tömegétől függően.

Mindkettő csak gerjeszthető vezető felület fölött működik.

Van még egy harmadik verzió, ami a légpárnás elvét használja, vagy 24 rotorral, de a mérete alapján azt én nem nevezném deszkának.

2016. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!