Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy csökkenthetném, a elektro...

Hogy csökkenthetném, a elektromágnes feszültségét?

Figyelt kérdés
Szóval a cél az lenne,hogy építeni szeretnék egy mágneskapcsolót.Az elektromágnest egy régebbi elektromechanikus hajnyíróból operáltam ki.A gond az vele ha a két nyitott vasmagot összeillesztem ,akkor rezonál a szerkezet,és ez nyilván nem lenne jó ha mágneskapcsoló működés közben rezegne.Remélem nem hülye kérdést tettem,nem vagyok szakember a témában ,csak heccből építenék egy mágneskapcsolót ,meg után így tovább építgetnék ki egy áramkört.(Helyesírási ,illetve fogalmazási hibákért előre is elnézést kérek!)
2016. febr. 15. 16:54
 1/9 A kérdező kommentje:
+z
2016. febr. 15. 16:55
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen szerkezeteket nagyon jól kell rögzíteni, pl. vasmag, trafó lemezek, stb. Nem tudom, eredetileg hogy volt, de legalább úgy, ahogy a gyárban összerakták.
2016. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Viszonylag lazán,mivel úgy volt a hajnyíróban hogy a két vasmagot egy rúgó akadályozta meg,hogy össze érjeneknek ez a rezgés felelt az egyik borotva él mozgásáért.Tudomásom szerint a mágneskapcsolókat szilárdan rögzítik a szekrényeken.
2016. febr. 15. 18:36
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 valószínűleg az a rugó volt hivatott elnyelni a tekercsek rezgéseit.
2016. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy ne ebből csinálj mágneskapcsolót.
2016. febr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

A hálózati váltóáram már csak ilyen. Másodpercenként százszor áthullámzik a nullán. Ha a kapcsolód tehetetlensége túl kicsi, szépen szikronban rezegni fog rugóval ellenfeszítve.

Csináld a kontaktot is rugósra és hadd rezegjen.

2016. febr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt "hivatalból" a vasmag egy részét rövidrezáró rézgyűrűvel oldják meg, a gyűrűn áthaladó fluxus időben eltolódik.
2016. jún. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2016. jún. 20. 21:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez egy aranyos, egy kis műszaki kreativitást igénylő feladat.


A mágneskapcsolókban a legegyszerűbb valóban a rövidrezárt menet alkalmazása, ami fenntartja a teret a nullátmenetnél is.


Azonban elektronikus úton van pár ötletes megoldás rá:

- Egyenirányítod az áramot és egy nagy pufferrel simítod, ennek azonban nem minden tekercs örül, lévén hogy nem a váltakozóáramú impedancia fogja ezentúl az áramot meghatározni.

- Egyenirányítasz és triakos szabályzást alkalmazol, hogy a hirtelen változás miatt önindukció keletkezzen és a tekercsel párhuzamosan kötsz egy megfelelően gyors diódát, így a félhullámok között is fennmarad az áram, egyenletesebb lesz a mechanikai erő.

2016. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!