Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy háztartási ivóvíz...

Ha egy háztartási ivóvíz szűrő elhasználódik (cserére szorul), honnan lehet észrevenni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek meggyőződése, hogy ha eltömődne a szűrő (tehát cserére szorulna) akkor már nem jönne át rajta a víz. Tehát csak akkor kell cserélni ezt a szűrőt, ha már nem jön át rajta víz. Pedig elvileg lenne egy szavatossági, vagy átfolyási vagy valamilyen élettartama, de arra azt mondja kamu. De én azért ezt nem merném ilyen egyszerűen általánosságban kijelenteni.


Szerintetek?


2015. dec. 14. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Eszrevenni leginkabb sehonnan - a mikroporusok mar boven eltomodhetnek annyira, es megtelepedhetnek ott bakteriumok anelkul, hogy azt barki pusztan szabadszemes ranezesre megallapitsa.


De mindenki azt csinal amit akar - de tegyuk hozza, hogy a csapvizet is nyugodtan megihatja, az a szuro azonkivul, hogy a penzet dobalja ki az ablakon sokat nem er, ha meg nem is csereli, akkor a csapviz egy ido utan egeszsegesebb is, mint a szennyezett "szurt" vize.


De mindenki azzal mergezi magat, amivel neki kellemes :D

2015. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem akarom mérgezni magam, de meggyőződése, hogy amég a víz jön belőle addig szűr, és tisztább lesz mint a csapvíz.
2015. dec. 14. 13:56
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Sajnos nincs igaza, mint írták is.

Ez nem olyan, mint a teaszűrő. Itt nem úgy működik a dolog, hogy a víz lyukakon átmegy és ott marad, ami nem fér át. Vagyis van benne ilyen előszűrő, de az csak a makroszkopikus szennyeződéseket fogja.

Itt a szűrés mikroszkopikusan inkább olyan, mint a légypapír, az a szennyeződés, ami éri a szűrő mikropórusos felületét, az ott megragad.

Ha a pórusok eltömődnek, simán elfolyik előttük a víz, szmötyistől.

2015. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem is. Nem tudom hogy tud valaki ilyen primitív lenni... Aztán hagyom magam átverni...
2015. dec. 14. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!