Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kérdezem, hogy a p elektronpál...

Minekvan kérdése:

Kérdezem, hogy a p elektronpályán az elektronok megkerülik a magot, vagy előtte fordulnak vissza? Tehát a p/x/, p/y/ és a p/z/ pályákon a 6db elektronra gondolok.

Figyelt kérdés

2015. dec. 9. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ez fogós ravasz kérdés, de nem tagadom, ha az elektront kis golyónak képzelném el, az atommagot meg óriásinak, akkor lehet, hogy bennem is felmerülne.

Mindenesetre azt szokták mondani a vegyészek, hogy a burkolófelület, amit ábrázolunk, azon belül 90%-os valószínűséggel van az elektron. Ha megnézed a lentebbi linken látható ábrát, az atommag ki van hagyva a burkolófelületből...

[link]

2015. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is ezért kérdeztem,mert mindenhol szépen leírják, 3D-ben ábrázolják,csak valahogy azt a részletet nem találom sehol,hogy hogyan mozog az elektron a mag közvetlen környezetében.Nem is beszélve a többrétegű nagyobb atomtömegű elemeknél.Pedig engem ezek nagyon érdekelnek.Elképzelhetetlen számomra az káosz ami például egy urán atomban van.
2015. dec. 11. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd, amit kérdezel, azt még a nagyok sem tudják.

Van aki úgy interpretálja, hogy az elektron valóban egy kis részecske az atomban. És ha készítesz egymillió felvételt erről az atomról, és egymásra montírozod, akkor kapod ezeket az alakzatokat, amit linkeltem.

Van aki meg úgy intepretálja, hogy bármilyen rövid exponációs idővel fotózol, akkor is ezt a képek kapod, mert az elektron az atomi rendszerben egy elkent valami, és a hullámfüggvény írja le ezeket a burkológörbéket.

Azt senki nem tudja megmondani, hogy mondjuk az egy vagy két px elektron azon a két csepp alakú alakzaton hogyan kerül át egyik térfélről a másikra. Egyáltalán átkerül-e? Vagy folyamatosan ott van mindkettőn?

És már ez is csodálatos, ha egy elektron van a px-en, akkor is így néz ki. Ha kettő, akkor is. Szóval ugyanazon a helyen, ahol egy elektron elfér, elfér kettő is!

2015. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 12. 13:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!