Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért bugyborákos csikot huz...

Miért bugyborákos csikot huz a csiga olyan fémlapon, amin közben hegesztenek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 28. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gondolom így reagál a melegre. Eléggé fel lehet tüzelve, vagy forró gondolatai lehetnek. Komolyra fordítva, elég lobbanékony ilyenkor a természete.
2015. nov. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem meleg. vaslemezről van szó ami nem túl jól vezeti a meleget.
2015. nov. 29. 09:26
 3/17 Tomcsó ***** válasza:
Te ezt komolyan írtad, hogy a fém (legyen most vas) nem jól vezeti a meleget? Bizonyára elírtad, ügye?
2015. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Armand B. ***** válasza:
a vas tényleg nem vezeti olyan jól a meleget mint pl más fémek (alumínium stb.)
2015. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Tomcsó ***** válasza:

Ebbe ne menjünk bele. Az átmeneti csoport fémei jól vezetik a hőt. Az nem lényeg hogy jól, nagyon jól vagy esetleg extrém módon.

Fogtál már meg egy vasdarabot amit előtte hegesztettek??

2015. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

a hegesztés idejétől és a va sméretétől is függ, hog ymennyire lesz meleg.

a vas közismerten rosszul vezeti a meleget, a vas erősségével szokták összekeverni ezt a fogalmat.

de szivesen versenyzek veled, hogy lángba tartok egy aluminium rudat te meg egy ugyan akkora vasrudat s ki birja tovább fogni:)))

2015. nov. 29. 10:55
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"a vas közismerten rosszul vezeti a meleget, a vas erősségével szokták összekeverni ezt a fogalmat. "


Nem tudom, hogy ez merre közismert, de szerintem gyorsan költözz el arról a tájékról. A vas nagyon is jól vezeti a hőt, mint általában az összes fém. A fémek közül valóban nem a legjobb a hővezetése, de azért azok között sem az utolsó helyen kullog. Olyan tulajdonsága viszont nincs a vasnak, hogy "mennyire erős". Van szakítószilárdsága, keménysége, viszkozitása, szilárdsága, meg más egyéb tulajdonsága is, de olyan, hogy erőssége, nincs. Tehát ezzel biztosan nem szokták összekeverni a hővezetést.


Viszont a csiga nem csak a hő, hanem a hegesztés közben a vason átáramló áram miatt is húzhat habos csíkot. Vagy amiatt is, hogy esetleg valamiféle sólerakódás van a felületen.

2015. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Tomcsó ***** válasza:
Ne vitatkozzunk már tényekről. Nem arról van szó hogy melyik a jobb (és miért is jött ide az alumínium példának???), hanem hogy jó hővezető a vas. Ez nem vita tárgya.
2015. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

A vas jó hővezető. Az alumínium még jobb.


"Miért bugyborákos csikot huz a csiga olyan fémlapon, amin közben hegesztenek?"


Azért, amiért te nem tanultál meg helyesen írni. Amúgy meg ne kínozd máskor azt a csigát. Vedd le a vasról, és rakd a fűbe. Ne azzal kísérletezz hogyan szenved a csiga, ha olyan vasra teszed, amit közben hegesztesz.

2015. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Saját elhatározásából mászot fel arra a vasra. Én nem fogom felülbiráli senki szándékát. Felnőtt csigáról van szó, nagykorú.


Ha meg már ennyire ragaszkodtok a szakkifejezésekhez felejtsétek el a jó és rossz hővezetés fogalmát mert a fizikában nincs jó vagy rossz hanem mértékek és mértékegységek vannak valamint ezeknek a számbeli kifejései.


Ha beleköttök a népi zsargonba akkor legalább ti magatok se használjátok ezeket.


És nem, rövid hegesztéstől nem fog egy vasdarab számottevően felmelegedni főleg akkor nem ha nagy felülete van és vékony, lemezszerű vagy akár lemeznek is nevezhető. Ugyanis a kis keresztmetszet kis hőt ad át a

nagy felület pedig nagy hőt ad le.


És ez gyakorlatilag is le lett ellenőrizve, mert megfogtam ezt a lemezt a csiga mögött, majd a csigát elkezdtem tolni, hogy gyorsabban menjen le arról a lemezről, mert úgy tűnt nem érzi jól magát, és a szándékát nem biráltam felül, de a sebességét igen.

2015. nov. 29. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!