Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha van egy gép, akkor milyen...

Ha van egy gép, akkor milyen tartozékait hívjuk az adott gép fegyverzetének?

Figyelt kérdés
2015. nov. 2. 21:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem harci eszközről van szó. De sokszor hallottam már, hogy a ... fegyverzete. Azaz mondtak valamit, és hogy annak a fegyverzete, de nem tudom mit értenek fegyverzet alatt.
2015. nov. 2. 21:03
 2/4 BringaManó ***** válasza:

Elektromos berendezésekben van ilyen, például – hogy csak egy egyszerű elektronikai alkatrészt mondjak – a kondenzátor esetén is használják a szót: "A kondenzátorlemezeket a kondenzátor fegyverzeteinek nevezzük."

[link]


De ezen az oldalon is találkozatsz a szóval:

[link]


Az értelmező kéziszótár pedig azt mondja róla (a fentiekkel összhangban), hogy "az árammegszakító érintkezői együtt. | Kondenzátor vezető fémfelülete."

2015. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én azt hittem minden kisebb külső alkatrészre mondják, ami egy összetettebb eszköz külsején található, és fontos része az adott eszköznek.


Amúgy köszönöm.

2015. nov. 2. 22:03
 4/4 BringaManó ***** válasza:
Nem hinném, de ha hallasz/olvasol olyat, ami kilóg ebből az elektronyos témából, akkor majd írd meg! :-)
2015. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!