Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Neutrális hálozatokat/genetika...

Neutrális hálozatokat/genetikai algorimusokkal lehet novelni a lotto kitolteset?

Figyelt kérdés

melyik valo erre,mi kell hozza?

pl,. ha meg van egyes szamok statisztikai adatai,hogy hanyszor huzták az egyes szamokat,milyen gyakorisaggal


2015. okt. 27. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel teljesen random húzzák a lottó számokat megpróbálhatsz ráépíteni statisztikai modelleket, de elméletileg nem kerülsz közelebb a megoldáshoz, mert az egyes lottóhúzások teljesen függetlenek egymástól.
2015. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanakkora esélye van annak hogy 1, 2, 3, 4, 5 mint hogy mit tudom én... 14. 23, 46, 59, 71
2015. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogy, semmi értelme ezzel kísérletezni. Bármiféle machine learning akkor értelmes, ha létezik valamiféle ismert vagy ismeretlen összefüggés az események között. Pl. a Titanic utasainak túlélését akarod előre jelezni, akkor hasznos lehet machine learning, mert létezik egy mintázat: több nő és gyerek él túl, mint férfi, több első osztályú utas él túl, mint 3. osztályú.


Mivel a lottóhúzás (elvileg, és minden bizonnyal gyakorlatilag is) minden héten teljesen random, régebbi események ismerete semmiféle információt nem ad, amivel előre tudnád jelezni az elkövetkező húzások eredményét. Ha viszont működne, tele lennénk milliárdos matematikusokkal. :D

2015. okt. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lottósorsolások történelmi adataival egyetlen érdekes dolgot lehet csinálni. Gyakorlatilag ugyan semmi értelme, de egy egészen szánalmas kis mértékben megnöveli a nyereményed (amúgy szintén nevetségesen alacsony) várható értékét. Ami fontosabb: szórakoztató kis modellépítési gyakorlat.


Ez pedig: az átlagosnál ritkábban megtett számokkal játszani. Az egyes heteken kihúzott számok, megjátszott szelvények és azok közül 2-3-4-5 találatosok számából egy megfelelő modell segítségével meg tudod becsülni, hogy a lottószelvény 90 rubrikája közül melyik mennyire népszerű a lottózók körében.


Én ezt még évekkel ezelőtt poénból megnéztem, és azt találtam, hogy az 1-31-es számok a legnépszerűbbek, azon belül is az 1-12 (születésnapok). Hirtelen esés 30-31-32 között, a maradék kétharmadban pedig a szelvény téglalapjának közepe népszerűbb, mint a széle. Gondolom mivel az emberek, ha vakon ikszelgetnek, enyhén középre húznak.


Ha tehát a lottószelvény szélén ikszelgetsz, a felső 1-2 sort elkerülve, akkor hosszú távon egy kicsivel magasabbak lesznek a nyereményeid, mivel ritkább számok kihúzásakor nyersz. Így a nagy átlaghoz képest egy kicsit kevesebb emberrel osztozol, ha véletlenül összejön egy hármas vagy négyes.


Ezt az egészet persze hülye az, aki komolyan veszi, hiszen a lottó, akárhogy is játszol, brutálisan negatív várható értékű, és értelme csak annyi, hogy a vicces gondolat, hogy végülis bármelyik héten milliárdossá válhatsz, sok embernek bejön.

2015. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!