Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikortól lesz már kapható...

Mikortól lesz már kapható robottest?

Figyelt kérdés
Ahova áttöltik a tudatát az embernek úgy hogy leszimulálják a neuronokat. De ez valóban én lennék,vagy csak egy hasonmásom? Van már robotvégtag, amit az agyával mozgathat az alany, érez is vele. De az agyat át lehet tölteni? Ugyanaz a személy lenne, vagy áttöltéstől függetlenül az eredeti meghalna? Mennyibe fog kerülni? (túlnépesedéssel nem lenne probléma mert a robotok nem tudnak szaporodni :D) És ha én lennék, tehát átmásolnának és olyan lenne mintha aludtam volna egyet, akkor mi lenne, ha csak lemásolnának és énis élnék tovább?! 2 tudatom lenne? Azt nem tudom elképzelni. A tudat nekem egy nehezen leírható jelenség, Ti hogyan definiáljátok?
2015. okt. 17. 14:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Gondolom ehhez meg kellene ismerni és feltérképezni az agyat, ez az idő mikor jön el?
2015. okt. 17. 15:02
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:
Mivel az agy lényegi működéséről jelenleg elég keveset tudunk, ezt nehéz megjósolni, valószínűleg meg fogsz dögleni ahogy én is... sry
2015. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem finomkodtad el.
2015. okt. 17. 20:45
 4/10 Gugu Gabor ***** válasza:
Az élet már csak ilyen
2015. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor is lehetséges. Csak meg kell ismerni az agyat, de szerintem primitívebb állatok agyát már most is át tudnák ültetni, de amúgy a kérdésre nem kaptam választ.
2015. okt. 17. 21:03
 6/10 Gugu Gabor ***** válasza:
A kérdésed kicsit olyan mintha azt kérdeznéd hogy mikor fogunk másik naprendszerbe utazni, elméletileg lehetséges mégse lehet megmondani hogy 100 év múlva, vagy 1000 év múlva, vagy soha mivel a minimális alapok is hiányoznak jelenleg.
2015. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lenne rá esély még a mi életünkben, ha mondjuk életfogytiglanra, vagy halálra ítélt gyilkosokon kísérleteznének, természetesen élve. Sokkal előbbre tarthatna az orvostudomány. De ehelyett fehér egereken kell ugyanezt megtenniük a kutatóknak. Így hát lehetnek olyan részei is az agynak, melynek funkciójára soha nem fognak rájönni, épp emiatt. Érdekes, hogy volt akasztás, golyó általi halál, elektromos szék, de olyan, hogy agyműtét általi, még nem volt. Pedig lehet, hogy most kicsit előbbre járnánk a tudományban.
2015. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ezaz.
2015. okt. 18. 12:24
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Az identitással kapcsolatos kérdésrész a legfontosabb kérdés ezen a területen. Jók a meglátásaid, legalábbis én is így gondolom, szóval az agy tartalmának, gondolatoknak tökéletes átültetése is csak egy másolás, nem az eredeti éntudat költözik. Az én valódi átköltözése a megfoghatatlan, bizonyíthatatlan, igen kérdéses létezésű "lélek" létét feltételezi.

Ez ugyanígy igaz lehet más, még szintén sci-fi témára is, pl. eredeti testből klóntestbe költözés, atomokra bontós-összerakós teleportálás stb.


Az "én" valódi átvitele csak úgy képzelhető el szerintem, ha az átvitel aktív tudatállapotban, folyamatosan történne.

Ajánlom neked John Scalzi: Vének háborúja könyvét, ahol a katonák tudatát költöztetik genetikailag módosított klóntestbe. Ahogy a könyvben történik, úgy elhinném, hogy én kerülök át, nem egy másolatom, miközben én meghalok.


A mikor lehet majd, mennyiért, hogyan még mind annyira messzeségben van technológiailag, hogy kár bármit is jósolni.

Most még a tökéletes neuronhálózati számítógépes modell is csak kb. egy muslica agyát képes modellezni. 0,036 köbmilliméter agyszövetet. És ehhez is iszonyat számítógépes teljesítmény kell.

A mozgási funkciókat ellátni képes robottest is messze van még, bár tény, hogy itt sokkal gyorsabb a haladás.


A gondolati irányításban is jelentős áttörések vannak folyamatban, tehát az emberi agy robottestbe helyezése olyan robocop-módon biztosan sokkal előbb megvalósítható lesz, mint a tudatáthelyezés számítógépre.

2015. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat Wadmalac, én is hallottam már az atomi pontosságú teleportációról, filmek formájában. Érdekes amit felvetettél, hogy aktív tudatállapotban kellene a folyamatot végrehajtani, én nem tudom elképzelni, hogy mikor és hogyan érezné azt az alany, hogy már a másik "testben" van, illetve, hogy milyen érzés lenne ha apránként másolnák és/vagy törölnék a tudatát. Esetleg, ha az eredeti megmaradna, és az átmásolt agy ki lenne? Egy személyhez nem tartozhat két tudat, így filozófiailag más személy lenne az. Bár biztosan azt mondaná a klónozott alany, hogy ő a régi, mert az emlékei alapján emlékszik, és azt hinné, de az eredeti alany tudata végleg elveszne. Valahogy azt gondolom, úgy talán meg lehetne valósítani, hogy nano-idegsejteket ami az idegsejt mása juttatunk az agyba amely megöli az idegsejtet és átveszi szerepét, apránként kapcsolatról kapcsolatra, ez akkor olyan, mint ha a vízvezeték darabkáit cserélnénk újakra, nem kivennénk a vízvezetéket, és újat tennénk a helyére, mert bár az egyik sem maradna az eredeti, a második opcióban a 2 vízvezeték teljesen független.
2015. okt. 19. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!