Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az agy (is) meghackelhető?

Az agy (is) meghackelhető?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy nano robotokkal helyettesítenénk az idegpályákon futó elektromosságot az agyban ami képzi az elmét így az idegsejt helyett nanosejten keresztül menne az impulzus. Hogy ne sorvadjon el az agy. Ez még a jövő, de rájöttem hogy ez egy kompjuter lenne. A számítógép meghackelhető a program ami rajta fut vírussal. Ha ugyanaz az elektromosság fut az idegsejtben mint a számítógépben, akkor az előbbi is meghackelhető egy programmal?? Lehet így távirányítani embereket akár? Volt Stephen Hawkingnak egy ilyen filmje hogy szimuláció elmélet abban volt róla szó hogy ha az agyba rádióhullámot juttatunk más impulzus fog menni az izmokba és másképp mozdulnak el eltérően az eredetitől. Biorobotok vagyunk? Távirányítanak minket, csak nem tudjuk? + volt egy japán kutatás aminek sikerült az ember által látott képet kivetíteni monitorra egy számítógépes jelvevő segítségével, hogy felfogta a gömb alakban agyat elhagyó kis elektromos hullámot, jelet amikor az illető a képet nézte. Tv csatornák, jeladók vagyunk, amit befoghatnak? Láthatják monitiron amit én látok? A hullám fénysebességgel terjed, akkor máshol is láthatják az enyémet már 28 fényév távolságból mióta megszülettem minden eseményemet látták? (Vagy most kezdik látni olyan messze, mert a jel eleje most ért oda mind1). ??? Szerintetek van ennek tudományos alapja?
2015. okt. 17. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Már kísérleteznek azzal, hogy nanocsövet vezetnek fel az ember agyába az erein keresztül, és ezzel manipulálják a látott képet. Ha sikerül megoldani, a vakok is láthatnak majd, és új dimenzióba fog lépni a 3D mozizás :D Szerintem ez elég durva hack.
2015. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tislerics Máté ***** válasza:

Természetesen meg lehet hackelni az agyat!Ha nanorobotok irányítanák vagy ellenőriznék az idegpályák közti információcserét. Ezzel eddig két baj van:

1: nem vagyunk képesek ilyen mikroszkopikus szinten ellenőrző robotot, vagy mechanizmust építeni.


2: Az agyunk meghackeléséhez ismernünk kel az agy működösét is, legalább annyira mint egy számítógépet.


Ez sajnos még-csak a nagyon távoli jövő. Az emberi agy az eddigi legösszetettebb rendszer amit megfigyelt emberi lény! Annak ellenére hogy mindenki koponyájában van egy ilyen, gyakorlatilag fogalmunk sincs hogy alkothat tudatos gondolkodásra képes biomechanikai rendszert. ez nehezíti a hackelést!

2015. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kívülről nem lehet beavatkozni? Mint egy távirányítóval? Akkor elméletben lehetséges, szerintem ez a sajnos mert visszaélhetnek vele.
2015. okt. 17. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, az van, hogy BIZTOS hogy nem fogják engedélyezni az emberi jogok megléte miatt. Az ilyen manipuláció bűnnek számít.
2015. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Fókuszált em. sugárzással tudnak egyes agyterületeket kívülről bénítani vagy stimulálni és ezzel kívánt eredményt kiváltani. Persze azért egyelőre elég kevés dologban, de pl. egy bizonyos agyterület külső "bénításával" csökkenteni lehet az ellenséges érzelmeket idegenek iránt, sőt, a vallásos hit erősségét is.

Ehhez ma még közvetlenül a koponya bizonyos területére helyezett nagyon erős elektromágnes kell.

Ma még.

A jövő valószínűleg sokkal jobb hatásfokú, pontosabb, célirányos hasonló beavatkozásokat tesz majd lehetővé. Remélem, mire ez megoldható lesz, már kialakul a megfelelő tiltó törvényháttér is, különben csúnya jövő jöhet.

2015. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Wadmalac! Köszönöm a választ, írhatok privátot?!
2015. okt. 19. 14:27
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Persze, de nem biztos, hogy sokat tudok bármi ilyen dologban segíteni, én is csak egy kíváncsi laikus vagyok (gépész, marhára nem neurológus :D).
2015. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!