Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kémikusok és mások segítség!?

Kémikusok és mások segítség!?

Figyelt kérdés

Otthoni barkácsoláshoz lenne szükség pár deci triethanolamine phosphate-ra, ez angolul van, a kérdésem viszot az lenne, hogy mi ez az anyag és hol lehet beszerezni?

Ugyan ez a helyzet a sodium mercaptobenzothiazole-val is, ez is angol, de nem tudjuk mi ez és hol lehet beszerezni!?

(félreértés elkerülése végett hydrolastic autós rugókba kéne)



#kő #vegyszer #kaviccsal
2015. aug. 23. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Lefordítod magyarra? Magyarok vagyunk.
2015. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Erről a molekuláról van szó. Magyarul trietanol amin foszfát. És amúgy olvadáspontja 106 °C, úgyhogy ez szobahőmérsékleten egy szilárd anyag.


Én nem találtam egyben, de külön vehetsz trietanol amint és foszforsavat:

[link]

Gondolom 1:1 mólarányban összeöntöd aztán leszűröd. Persze így otthon elég rossz termeléssel kapod a terméket.


Ezt mindenképp olvasd el ha esetleg belevágnál: [link]

2015. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


A cikkben mindkettő benne van (trietanolamin-foszfát, szóda-merkaptobenzotiazol), de csak annyit írtak, hogy titkosszolgálati módszerekkel szerezték. Sajnos, többet nem tudok segíteni, gondolom, csak úgy patikában vagy festékboltban nem lehet leemelni a polcról.:-)

2015. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát a második fölött átugrottam. De mindegy is, ahhoz még hasonlót sem tudsz szerezni.

Egyébként így néz ki:

[link]

2015. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Segítségképpen, a "sodium mercaptobenzothiazole"-ban a sodium-ot nyilván nem szódának, hanem nátrium-nak kell fordítani!!!

Amúgy még a google fordító is tudja...

2015. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!