Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A hőérzékelős szemüveg milyen...

A hőérzékelős szemüveg milyen elven működik?

Figyelt kérdés
Ill, hogy melyik jobb, az éjjellátó készülék, vagy egy hőérzékelő szemüveg arra, hogy jobban lássam, ki hol van éjszaka? (Kb. a készülékek kalibere ugyanabból az árból legyen kihozható, értsd: egy 5000 ft os éjjellátó, vagy egy 5000 ft os hőérzékelő, nem egy katonai éjjellátóval összemérve, mert az nyílván jobb :D), hogyan működik a hőérzékelő, tapintás nélkül 1 tárgy honnan tudja, minek a segítségével, hogy egy tárgynak mennyi hőenergiája van? Az éjjellátót tudom.
2015. aug. 7. 20:38
1 2
 1/13 Gugu Gabor ***** válasza:

A hő sugárzás az emberi szem számára nem látható hullámhossz (mint az uv), a kamera ezt az emberi szem számára látható tartományra "fordítja átt".


Vagyis a meleg testek "világítanak"


Ha csak megtalálni akarsz valakit akkor a hőkép jobb. Egyébként nem összehasonlítható az éjjellátó és a hőkamera az utóbbi drágább, és ha általánosságban beszélünk és nem a megtalálni valakit a sötétben a feladat, akkor teljesen másra jó

2015. aug. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha küldesz egy linket ehhez a csodához megmondjuk.


Ha ehhez hasonló* akkor azon az elven működik, hogy van oldalt két lámpa és kész


[link]

2015. aug. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miét lenne hőlátó, mert van 2 lámpa rajta...?
2015. aug. 8. 12:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem hőlátó...

Ez csak egy gyerekjáték

2015. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De nekem hőlátó kell
2015. aug. 8. 13:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod. Egy infra kamera 100eftnál kezdődik. Androidos telefonhoz van kiegészítő talán 70e forintért de nem biztos, már rég néztem
2015. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rákerestem 300e forint az andoidos kiegészítő
2015. aug. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miért olyan nagy cucc a hőkamerás szemüveg?
2015. aug. 8. 13:50
 9/13 A kérdező kommentje:
=(
2015. aug. 8. 13:50
 10/13 Gugu Gabor ***** válasza:
Mert technikailag viszonylag bonyolult elő állítani, ezen kívül elég keveset gyártanak belöle...
2015. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!