Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Pontos napkelte/napnyugta naptár?

Pontos napkelte/napnyugta naptár?

Figyelt kérdés

Van egyszer a MET-es: [link]

A google az automatikus helymeghatározással pontos lokalizáció szerint, pl. irányítószám alapján kiírja: [link]

Az időkép a "Holnap" várható időjárás alatt mutatja.

[link]

Emlékeim szerint viszont még a Google által mondott sem teljesen egyezik az időképessel.

Valaki tud egy igazán pontos naptárat?



2015. júl. 5. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Fokonként változik.
2015. júl. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egész pontosnak tűnik.

[link]

Bár ez sem egyezik pl. a Cartes Du Ciel csillagászati program adataival. Példaképpen a hatodikai napkeltét néztem, a progiban 4:53 van, a MET oldalán 4:52, a linken 4:54. :)

A progi szerint kb. 4:53:30-kor éri el a napkorong felső széle a horizontot, szóval lehet, hogy kerekítések miatt térnek el. (Minden persze akkor lenne igaz, ha tükörsima lenne a felszín.)

2015. júl. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a timeanddate.com-ot mondtam volna elsőre. A Stellarium szerint amúgy 4:53:42-kor volt:

[link]

(Napnyugta pedig 20:43:01-kor lesz, ami alapján a mai nap hossza 15:49:19, ami 1 másodperccel tér el a TaD-os 15:49:18-tól, szóval kerekítési hibán belül összhangban van vele.

[link]

Plusz még egy tartós link, ami jövő hónapban is ugyanerre az oldalra mutat – legalábbis remélem:

[link] )

2015. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. júl. 6. 13:49
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi szélességünkön nyugat-kelet irányban kb. 300 méter egy másodperc differencia. Vagyis Budapesten belül Kőbányán "sokkal" hamarabb nyugszik a Nap, mint Hűvösvölgyben.
2015. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!