Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Azonnali kommunikáció fényévny...

Azonnali kommunikáció fényévnyi távolságban egy bottal?

Figyelt kérdés
Minap gondolkodtam, és ez persze csak elmélet, de mi lenne, ha lenne egy 1 fényév hosszú bot. Ha azt 1-2 centit magunk felé húzzuk, egyből megmozdul a másik oldalon is (1 fényévvel odébb). És így lehetne kódokkal vagy jelekkel beszélgetni. Szerintetek? Spanyolviasz? :D Vagy baromság? :D
2010. márc. 2. 15:09
 1/7 dellfil ***** válasza:
100%

Nem mozdul meg azonnal, ha a bot anyagból van, és nem egy elméleti bot, amelyik abszolút homogén. (nem atomos anyag)

Ha egy szilárd testet meglöksz egy ponton, az erő a részecskéi egymásra hatása miatt mozdítja meg az egészet. Az egymásra hatás is maximum csak fénysebességgel haladhat a testben. A többit rád bízom. (Meg a következő kommentelőkre. :D

2010. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Baromság, az anyagnak van rugalmasság, ezenfelül, ennek elmozdításához elég nagy erő kell :D
2010. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Ennek (elég nyilvánvaló) fizikai korlátai vannak.

1.) Honnan szerzel ilyen hosszú botot (kb. 9460800000000km)?

Tegyük fel, hogy van elég anyagod és inkább gyártasz egy fémhuzalt.

2.) Hogy juttatod ki a légkörön kívülre?

3.) A Föld forog a tengelye körül, és kering a napja körül. Hogy küszöbölöd ki ezt?

Tegyük fel, hogy sikerül.

4.) Egy ilyen huzalnak borzasztó tömege van. Hogy bírod megmozdítani?


A többibe már bele sem megyek.


Ha elképzelünk egy tömeggel nem rendelkező rudat, amire nem hat a környező világ, csak és az aki a másik oldalon van, akkor lehetséges. De akkor már miért ne képzeljünk el egy olyan rádió adóvevőt, ami a fénynél sokszorta gyorsabb jelekkel kommunikál, így minimális késleltetéssel lehetne beszélni

2010. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elméleti kísérletet nem érdemes gyakorlati szempontból megközelíteni! Lásd Einstein relativitás elméletének elméleti kísérletei (fénysebességgel mozgó tárgyak, megfigyelők helyzete gyorsulás közben stb.)
2010. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor egy normális botot meglöksz, akkor azért mozdul meg a másik végén, mert az általad meglökött atomcsoport a kémiai kötések mentén magával rántja a szomszédos atomokat is. A bot makroszkopikus merevsége csak annyi, hogy a bot atomjainak elrendeződése mennyire engedi meg a kötések és a hibák mentén a rugalmas vagy rugalmatlan alakváltozást.


Namármost a kémiai kötés az elektromágneses kölcsönhatás eredménye, az idézi elő. Az elektromágneses kölcsönhatás pedig nem terjedhet fénysebességnél gyorsabban, hiszen a fénysebesség legszemléletesebb jelentése nem más, mint az elektromágneses kölcsönhatás terjedési sebessége (legelőször itt jelent meg a fizika történetében).


Ha tehát meglököd a botot, akkor ennek az erőhatásnak a terjedése is maximálisan fénysebességgel haladhat. Más kérdés, hogy egy ilyen hosszú bot eszméletlenül nagy tömegű lenne, ezért nagyon nagy erő kellene egy pici elmozdításához is.

2010. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kimeírtő válaszokat :)
2010. márc. 3. 19:00
 7/7 anonim válasza:
jaj ilyen kérdéseim nekem is voltak csak én voltam olyan hülye, hogy előáltam az osztálzom elé és megkérdeztem, mondanom sem kell totál beégtem
2010. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!