Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Koax földhurok megszüntetése?

Koax földhurok megszüntetése?

Figyelt kérdés

nem tudom jó helyre irtam-e, gondoltam ide jobban tartozik mint a szórakozásba.


Adott egy falusi, parabola antennán fogott tévéadás. 3 beltéri egység veszi a jelet egy parabola antennáról, amint 1 jelfogó van 4 kimenettel. ( Ebből 3 van használatban )

A probléma az hogy a koax pajzsán visszajön a feszültség.

Amennyire tudom kábeltévéné ezesetben galvanikus leválasztót kell alkalmazni és megszűnik a feszültség.


Itt viszont a vevőfej is beltériről van táplálva, gondolkodtam, ha megszakítanám mindhárom koaxot egy-egy leválasztóval akkor a táplálás is megszűnne, tehát a vevőfej sem működne.


Viszont ha a 3 koaxból 2-n alkalmaznél leválasztót akkor ez megoldaná a gondot, hogy ne jusson vissza a koax pajzsán a feszültség?



2015. jún. 15. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az LNB-t(fejegységet) elég egy beltériről táplálni!
2015. jún. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, hogy egyről elég táplálni, akkor nem lenne megoldható, hogy a 4. (ki nem használt) kimeneten keresztül tápláld? A másik 3-ra meg mehet a leválasztó.
2015. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az LNB polaritásváltása(horizontális-vertikális) is a tápláláson keresztül(beltéri egység) történik.

Lehet, hogy nem megoldás a negyedik -szabad- helyen történő betáp!

2015. jún. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem, köszi.
2015. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom a hétvégén, hogy 2-re beiktatom az eszközt, ha minden igaz működnie is kell. Köszönöm a válaszokat. :)
2015. jún. 16. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a polaritás váltásához feszültség szükséges, akkor egy quad fejben mindegyik ágán kell lennie vezérlőfesznek, hisz ez gyak. 4 fej egybegyúrva, minden kivezetést 1 fejnek kell felfogni, nem? 13-horizontal, 18-vertical. Hisz amennyiben az 1. beltérin kap feszt, az lnb, a 2-on meg nem, akkor a 2-on hogy történik polaritás váltás? Ugye minden kimenet képes egymástól függetlenül horizontális vagy vertikális frekvenciát fogni. Aztán lehet, hogy hibás az elgondolásom, azt tudom, hogy nálam mindkét beltéritől kap feszt az lnb, s amelyiken kikapcsolom, ott nincs jel.

Mi a búbánatos bánat jön vissza nálad a koaxon, s ez téged miben zavar? Nem inkább arról van szó, hogy megmart, mikor megpróbáltad áramtalanítás nélkül csatlakoztatni a koaxot? Avagy esetleg csak annak tudtad be, holott úgy nyúltál hozzá a készülékhez, hogy más, fémházas kettős szigetelt készülékhez is hozzáértél másik kézzel, a karod egy részével, stb?

Mert akkor csak a potenciál különbség miatt rázott meg, szépen összetudnak adódni... amivel nem tudsz mit kezdeni, úgy tudod elkerülni, hogy kimaradsz az ilyen helyzetekből. :D Ami lényegesebb, soha ne csatlakoztass áram alá helyezett, pláne bekapcsolt beltérire vevőfejet, mert tönkreteheted a fejet.

2015. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koax felől jön az tuti, mert magán a kábelen van a fesz, a 3 beltéri pedig a lakás különféle helyein van, tehát nehezen alakíthatok ki elvileg potenciálkülönbséget nem?


Igazából csak amiatt zavaró, mert fémházasak a beltérik, és ha bárki véletlen hozzáér ha a távkapcsért nyúl vagy bármi akkor odacsíp. Aki nem készül rá, annak meg különösen kellemetlen élmény tud lenni. :D

2015. jún. 16. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában csíp, ha a beltérihez hozzáérsz? Itt 13-18V-ról van szó, elenyésző áramerősséggel, szóval nem szabadna ilyesminek történnie még akkor sem, ha ez a másikon visszajönne! Nem lehet, h valamelyik beltéri táphibás? Azt próbáld meg inkább, h lekapcsolod mindkettőn a feszt s megnézed, h megszűnik-e a jelenség vagy sem, mindenesetre nem akarlak félrevezetni, vannak nálam jóval okosabbak a témában. Azt tudom ajánlani, h a netboard.hu fórumon keress rá a szolgáltatód nevére s annak topicjában írd le mi is a problémád, mit tudnak rá mondani, biztos, h kapsz szakmai véleményt! Ha egyéni vétel, azaz csak kódolatlant nézel, akkor a "szakemberek segítsenek" topicba írj. Ide meg írj légyszíves, h hol tetted fel a kérdést, mert most már kíváncsi vagyok én is mi is ez.
2015. jún. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Estére írok oda is akkor.
2015. jún. 17. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!